LAJMI I FUNDIT:

Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Policia hungareze ka njoftuar se dy persona kanë humbur jetën dhe pesë tjerë janë zhdukur si pasojë e përplasjes mes dy anije në lumin Danub në Hungari.

Ata gjithashtu theksuan se të shtunën mbrëma gjetën një burrë që i rridhte gjak nga koka në brigjet e lumit Danub, në afërsi të qytetit Veroce rreth 50 kilometra në veri të kryeqytetit – Budapest, transmeton Telegrafi.

Trupat e pajetë dhe një burri dhe një gruaje më vonë janë gjetur jo larg vendit ku u gjet burri i lënduar.

Disa orë pas fillimit të kërkimit, policia zbuloi një anije të dëmtuar në ujë, e cila u nxorr me një anije tjetër. Ata janë akoma në kërkim të pesë të rriturve – tre burrave dhe dy grave që besohet se ishin në anije.

Policia hungareze njoftoi se në ato momente gjendej në atë pjesë edhe një anije tjetër e cila u gjet e dëmtuar në Komarom, rreth 80 kilometra nga kryeqyteti. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Kalo në kategori