LAJMI I FUNDIT:

Hungaria

315 Artikuj

Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Evropa
Orban tregon arsyet se pse ishte e rëndësishme fitorja e Erdoganit

Orban tregon arsyet se pse ishte e rëndësishme fitorja e Erdoganit

Turqia
‘Absurde, poshtëruese dhe fyese’: Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

‘Absurde, poshtëruese dhe fyese’: Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

Nga Bota
Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Evropa
Presidentja hungareze fjalim në Kuvendin e Shqipërisë: Paqja dhe siguria e Evropës varet nga Ballkani Perëndimor

Presidentja hungareze fjalim në Kuvendin e Shqipërisë: Paqja dhe siguria e Evropës varet nga Ballkani Perëndimor

Shqipëri
Hungaria liroi 777 të burgosur serbë, rumunë dhe nacionalitete të tjera

Hungaria liroi 777 të burgosur serbë, rumunë dhe nacionalitete të tjera

Evropa
Njëri prej tyre është operuar në Kosovë – autoritetet hungareze japin detaje rreth ushtarëve të tyre të plagosur nga serbët në veri

Njëri prej tyre është operuar në Kosovë – autoritetet hungareze japin detaje rreth ushtarëve të tyre të plagosur nga serbët në veri

Kosovë
Gjithkush po qesh me shtigjet e biçikletave në Hungari

Gjithkush po qesh me shtigjet e biçikletave në Hungari

Fun Lajme
Çfarë po ndodh? Tetë vende kundër normës Euro 7

Çfarë po ndodh? Tetë vende kundër normës Euro 7

Auto Lajme
Hungaria bllokoi ndihmën e re ushtarake të BE-së për Ukrainën

Hungaria bllokoi ndihmën e re ushtarake të BE-së për Ukrainën

Evropa
Vuçiq: Nuk mund ta pengojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO, shpresat te Spanja dhe Hungaria

Vuçiq: Nuk mund ta pengojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO, shpresat te Spanja dhe Hungaria

Kosovë
Këto janë 33 shtetet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE, Hungaria befason me votën kundër

Këto janë 33 shtetet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE, Hungaria befason me votën kundër

Kosovë
Hera e parë që nga ardhja në pushtet, presidentja hungareze vendos veto në ligjin e Orbanit

Hera e parë që nga ardhja në pushtet, presidentja hungareze vendos veto në ligjin e Orbanit

Evropa
Kryeministri hungarez hedh dyshime rreth anëtarësimit të Ukrainës në NATO

Kryeministri hungarez hedh dyshime rreth anëtarësimit të Ukrainës në NATO

Evropa
BE përgatit 100 milionë euro kompensim për fermerët e prekur nga importet e grurit ukrainas

BE përgatit 100 milionë euro kompensim për fermerët e prekur nga importet e grurit ukrainas

Botë
Hungaria ndalon importin e mjaltit, verës – bukës dhe sheqerit nga Ukraina

Hungaria ndalon importin e mjaltit, verës – bukës dhe sheqerit nga Ukraina

Evropa
Kritikohen tri vendet evropiane që ndaluan importimin e grurit nga Ukraina

Kritikohen tri vendet evropiane që ndaluan importimin e grurit nga Ukraina

Botë
Pse disa vende po i ndalojnë importet e grurit dhe produkteve ushqimore nga Ukraina?

Pse disa vende po i ndalojnë importet e grurit dhe produkteve ushqimore nga Ukraina?

Botë
BE-ja kundër Polonisë dhe Hungarisë për drithërat e Ukrainës

BE-ja kundër Polonisë dhe Hungarisë për drithërat e Ukrainës

Evropa
Pas Polonisë edhe Hungaria ndalon importet e grurit nga Ukraina

Pas Polonisë edhe Hungaria ndalon importet e grurit nga Ukraina

Botë
Ukraina ftohet në një takim të NATO-s, Hungaria del kundër

Ukraina ftohet në një takim të NATO-s, Hungaria del kundër

Evropa
Orban dëbon kompanitë gjermane nga Hungaria

Orban dëbon kompanitë gjermane nga Hungaria

Botë
Mariçiq – Klain: Hungaria jep mbështetje për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Mariçiq – Klain: Hungaria jep mbështetje për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Politikë
Parlamenti i Hungarisë miratoi hyrjen e Finlandës në NATO

Parlamenti i Hungarisë miratoi hyrjen e Finlandës në NATO

Evropa