LAJMI I FUNDIT:

Anglia

623 Artikuj

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Auto Lajme
Çifti britanik mbeti i tronditur me atë që zbuloi në shtëpinë e tyre të re

Çifti britanik mbeti i tronditur me atë që zbuloi në shtëpinë e tyre të re

Interesante
Britaniku maskohet si shqiponjë për të trembur tutje pulëbardhat që han ushqimin e njerëzve buzë detit

Britaniku maskohet si shqiponjë për të trembur tutje pulëbardhat që han ushqimin e njerëzve buzë detit

Interesante
Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Nga Bota
I ‘këputet’ harku gjatë performancës në Angli, violinisti e trajton makthin me profesionalizëm dhe stil

I ‘këputet’ harku gjatë performancës në Angli, violinisti e trajton makthin me profesionalizëm dhe stil

Virale
Krijohet skanimi i parë 3D i Titanikut, ilustrimi paraqet pamje të rralla të anijes së famshme

Krijohet skanimi i parë 3D i Titanikut, ilustrimi paraqet pamje të rralla të anijes së famshme

Shkencë
Familja britanike tregon ferrin që përjetuan gjatë pushimeve në Egjipt si pasojë e pickimit nga mushkonjat

Familja britanike tregon ferrin që përjetuan gjatë pushimeve në Egjipt si pasojë e pickimit nga mushkonjat

Nga Bota
Një pensionisteje në Angli po i ‘zhdukeshin’ paratë – vajza e saj vendosi kamerat për të kuptuar se çfarë po ndodhte, zbuloi të vërtetën shokuese

Një pensionisteje në Angli po i ‘zhdukeshin’ paratë – vajza e saj vendosi kamerat për të kuptuar se çfarë po ndodhte, zbuloi të vërtetën shokuese

Evropa
Shoferi 69-vjeçar në Angli ka vozitur 50 vjet pa leje

Shoferi 69-vjeçar në Angli ka vozitur 50 vjet pa leje

Interesante
Frika nga një alarm prej zjarri, pasagjerët në Londër thyejnë xhamat e trenit për të shpëtuar

Frika nga një alarm prej zjarri, pasagjerët në Londër thyejnë xhamat e trenit për të shpëtuar

Evropa
Parakaluan 400 makina të brendit luksoz, detaje rreth eventit madhështor të Lamborghini-it në pistën e njohur angleze, Silverstone

Parakaluan 400 makina të brendit luksoz, detaje rreth eventit madhështor të Lamborghini-it në pistën e njohur angleze, Silverstone

Auto Lajme
Momenti i arrestimit të njeriut që ‘ia mësyu Pallatit Buckingham në Londër dhe deshi të vriste Mbretin’

Momenti i arrestimit të njeriut që ‘ia mësyu Pallatit Buckingham në Londër dhe deshi të vriste Mbretin’

Nga Bota
Pallati Buckingham në Londër në “bllokim” pasi një person u arrestua me dyshimin për posedim të armëve

Pallati Buckingham në Londër në “bllokim” pasi një person u arrestua me dyshimin për posedim të armëve

Evropa
Rreth 50 milionë euro në një vend – kështu dukej një xhiro e gati 400 supermakinave Lamborghini në një pistë në Angli

Rreth 50 milionë euro në një vend – kështu dukej një xhiro e gati 400 supermakinave Lamborghini në një pistë në Angli

Auto Lajme
Britaniku beson se lokali i tij është i pushtuar nga fantazma, pasi një gotë i pëlciti një klienti në mënyrë të çuditshme

Britaniku beson se lokali i tij është i pushtuar nga fantazma, pasi një gotë i pëlciti një klienti në mënyrë të çuditshme

Interesante
Tentoi të kryej vjedhje në një dyqan në Angli, pronari 62-vjeç detyron hajnin të largohet duarthatë – e godet disa herë në kokë

Tentoi të kryej vjedhje në një dyqan në Angli, pronari 62-vjeç detyron hajnin të largohet duarthatë – e godet disa herë në kokë

Evropa
Ky është pinguini i parë në botë që ka bërë një skanim MRI, pasi tundej shumë kur ecte

Ky është pinguini i parë në botë që ka bërë një skanim MRI, pasi tundej shumë kur ecte

Interesante
Shoferi anglez tmerrohet pasi gjeti një gjarpër në veturën e tij

Shoferi anglez tmerrohet pasi gjeti një gjarpër në veturën e tij

Interesante
Kopshti zoologjik i Blackpool punëson persona të cilët do të vishen si zogj për t’i frikësuar pulëbardhat

Kopshti zoologjik i Blackpool punëson persona të cilët do të vishen si zogj për t’i frikësuar pulëbardhat

Fun Lajme
Maratonistja fitoi vendin e tretë, pranoi medaljen – por u skualifikua pasi kishte përdorur një makinë në një pjesë të garës në Angli

Maratonistja fitoi vendin e tretë, pranoi medaljen – por u skualifikua pasi kishte përdorur një makinë në një pjesë të garës në Angli

Interesante
Britaniku i propozon martesë të dashurës në vijën e ‘finishit’ të një maratone

Britaniku i propozon martesë të dashurës në vijën e ‘finishit’ të një maratone

Interesante
Momenti kur shoferi anglez shkakton përplasjen e tri veturave, përplaset me njërën – teksa tjetra rrokulliset

Momenti kur shoferi anglez shkakton përplasjen e tri veturave, përplaset me njërën – teksa tjetra rrokulliset

Dështime
Nuk më ndal tani! Momenti kur një 4-vjeçare në Angli i bie ziles për të shënuar fundin e viteve të trajtimit të kancerit

Nuk më ndal tani! Momenti kur një 4-vjeçare në Angli i bie ziles për të shënuar fundin e viteve të trajtimit të kancerit

Evropa