LAJMI I FUNDIT:

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Fshatarët po përballën me një tufë prej rreth 100 pulash të egra që e kanë bërë jetën “ferr” – duke i mbajtur njerëzit zgjuar natën dhe duke shkatërruar kopshtet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, banorët po terrorizohen nga tufa e shpezëve, të cilët jetojnë në buzë të një pylli në fshatin e lartë të Snettisham, Norfolk të Anglisë.

Ato, që kanë bërë shtëpinë e tyre në fshatin me gjethe janë “shumë të zhurmshme” dhe po i mbajnë vendasit zgjuar natën – si dhe po gërmojnë kopshtet e tyre.

Ata që jetojnë aty pranë thonë se numri i tyre është rritur ndjeshëm kohët e fundit.

Dhe ata gjithashtu pretendojnë se ata që udhëtojnë për të parë zogjtë nga jashtë zonës piktoreske po hedhin ushqim për to.

Si rezultat, ka pasur raporte për rritje të tensioneve midis banorëve dhe vizitorëve.

Madje fshatarët e kanë ngritur tani çështjen në këshillin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Fun
Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Fun
Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Fun
Tallava

Tallava

Kalo në kategori