LAJMI I FUNDIT:

Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Nxënësve u është “ndaluar” përdorimi i tualetit gjatë orëve të mësimit për shkak se shumë po “thithin drogë”.

Prindërit e fëmijëve në “Winton Community Academy” në Andover, Hampshire, kanë kritikuar vendimin duke pretenduar se mund të çojë në “aksidente të fëmijëve – sidomos të vajzave, kur ato kanë nevojë”.


Megjithatë, masa thuhet se është bërë për të ndaluar fëmijët që të “thithin drogë” gjatë orëve mësimore.

“Është e tmerrshme që vajza ime duhet të ngrihet dhe të debatojë me mësuesit për të shkuar në tualet. Imagjinoni si një vajzë të re që duhet të ngrihet para klasës dhe të flasë për menstruacionet”, ka thënë mamaja Rebecca Ewen, 37 vjeçe, e cila e nxori vajzën e saj nga shkolla.

Por një zëdhënës i “Winton Community Academy” theksoi se “nxënësit nuk ndalohen të përdorin tualetin midis mësimeve, para shkollës ose pas shkollës. Fatkeqësisht, ne duhet të monitorojmë banjat, për shkak të nevojës për të mbrojtur studentët nga ekspozimi ndaj drogës”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
I pandehuri i bashkohet seancës gjyqësore përmes lidhjes të drejtpërdrejtë me telefon, reagon gjykatësi

I pandehuri i bashkohet seancës gjyqësore përmes lidhjes të drejtpërdrejtë me telefon, reagon gjykatësi

Fun
Kalo në kategori