LAJMI I FUNDIT:
Alban Skenderaj

Alban Skenderaj

222 Artikuj

Info

Alban Skënderaj është një këngëtari i njohur në Shqipëri. Ai lindi më 20 prill të vitit 1982 në Lushnjë, por me origjinë është nga Vlora.

Ai është një këngëtar, muzikant e kantautor shumë i suksesshëm, dhe ndër vite është shquar si një ndër këngëtarët më të mirë të estradës shqiptare.

Është fitues i festivalit “Top Fest” në vitin 2005, me këngën “Vetëm ty”.

Ndërsa në po të njëjtin festival, ai fitoi edhe në vitin 2006 me këngën “Diçka”, të cilën e solli në bashkëpunim me rock-grupin “Kthjellu”.

Alban Skënderaj është fitues për pesë vite rresht i çmimit “Best Male” në fesitvalin “Videofesti Muzikor”.

Ndërsa në vitin 2012, ai arriti të fitojë festivalin “Kënga Magjike”, me këngën “Refuzoj”.

Shumë çmime, bashkëpunime e këngë të suksesshme e mbushin karrierën e këngëtarit Alban Skënderaj, që ndër vite ka ditur të mbushë sallat e koncerteve dhe të bëhet ndër këngëtarët më të pëlqyer në trevat shqiptare.

Albani është i martuar me këngëtaren Miriam Cani, dhe janë prindër të një vajze, të quajtur Amelia. Çifti i njohur jetojnë së bashku në Tiranë.

Alban Skënderaj dhe Elinel publikojnë duetin “Boll”

Alban Skënderaj dhe Elinel publikojnë duetin “Boll”

Muzikë
Alban Skënderaj dhe Elinel paralajmërojnë duetin “Boll”

Alban Skënderaj dhe Elinel paralajmërojnë duetin “Boll”

Yjet
Alban Skënderaj dhe MC Kresha sjellin bashkëpunimin e tyre të radhës “Iluzion”

Alban Skënderaj dhe MC Kresha sjellin bashkëpunimin e tyre të radhës “Iluzion”

Muzikë
“Iluzion” mban titullin bashkëpunimi i Alban Skënderajt me MC Kreshën, publikohet të premten

“Iluzion” mban titullin bashkëpunimi i Alban Skënderajt me MC Kreshën, publikohet të premten

Muzikë
Alban Skënderaj përmend Luizin në një nga koncertet e tij: Është i mrekullueshëm

Alban Skënderaj përmend Luizin në një nga koncertet e tij: Është i mrekullueshëm

Yjet
“Mbretër pa kurorë”, kënga më e re nga Alban Skënderaj

“Mbretër pa kurorë”, kënga më e re nga Alban Skënderaj

Muzikë
Alban Skënderaj publikon këngën e re “Festoj”

Alban Skënderaj publikon këngën e re “Festoj”

Muzikë
Alban Skënderaj dhe Dafina Zeqiri publikojnë “Copa copa”

Alban Skënderaj dhe Dafina Zeqiri publikojnë “Copa copa”

Muzikë
“Copa Copa” nga Dafina Zeqiri dhe Alban Skënderaj lansohet të shtunën

“Copa Copa” nga Dafina Zeqiri dhe Alban Skënderaj lansohet të shtunën

Muzikë
Alban Skënderaj flet për një koncert tjetër recital

Alban Skënderaj flet për një koncert tjetër recital

Muzikë
Alban Skënderaj flet për vështirësitë e fillimeve të tij: Kishim probleme të mëdha me pagesat

Alban Skënderaj flet për vështirësitë e fillimeve të tij: Kishim probleme të mëdha me pagesat

Yjet
Dafina Zeqiri dhe Alban Skënderaj së shpejti me një bashkëpunim

Dafina Zeqiri dhe Alban Skënderaj së shpejti me një bashkëpunim

Muzikë
Momentet më të vështira në jetën e Albanit: Nëna e sëmurë, Miriami shtatzënë dhe vëllai në koma

Momentet më të vështira në jetën e Albanit: Nëna e sëmurë, Miriami shtatzënë dhe vëllai në koma

Yjet
Rrëfimi i Alban Skënderajt për largimin nga Shqipëria

Rrëfimi i Alban Skënderajt për largimin nga Shqipëria

Yjet
Alban Skënderaj publikon këngën e re “Lamtumirë”

Alban Skënderaj publikon këngën e re “Lamtumirë”

Muzikë
Capital T dhe Alban Skënderaj sjellin “Një natë”

Capital T dhe Alban Skënderaj sjellin “Një natë”

Muzikë
Capital T dhe Alban Skënderaj më 28 maj publikojnë bashkëpunimin “Një natë”

Capital T dhe Alban Skënderaj më 28 maj publikojnë bashkëpunimin “Një natë”

Muzikë
Alban Skënderaj publikon këngën e re “Dalëngadalë” me protagoniste në klip Miriam Canin

Alban Skënderaj publikon këngën e re “Dalëngadalë” me protagoniste në klip Miriam Canin

Muzikë
Publikon video të shkurtër duke luajtur futboll, Alban Skënderaj: Ti futem futbollit se jemi bërë shumë këngëtarë

Publikon video të shkurtër duke luajtur futboll, Alban Skënderaj: Ti futem futbollit se jemi bërë shumë këngëtarë

Yjet
Alban Skënderaj paralajmëron këngën e re, publikon një pjesë të shkurtër nga klipi romantik me Miriam Canin

Alban Skënderaj paralajmëron këngën e re, publikon një pjesë të shkurtër nga klipi romantik me Miriam Canin

Yjet
Alban Skënderaj publikon klipin e këngës “Isabel”

Alban Skënderaj publikon klipin e këngës “Isabel”

Muzikë
Alban Skënderaj feston ditëlindjen e 40-të, Miriam Cani i bën dedikimin romantik: Dashuria e jetës time, ti je bota për mua

Alban Skënderaj feston ditëlindjen e 40-të, Miriam Cani i bën dedikimin romantik: Dashuria e jetës time, ti je bota për mua

Yjet
“Ndalma”, Alban Skenderaj dhe Lyrical Son publikojnë klipin e ri

“Ndalma”, Alban Skenderaj dhe Lyrical Son publikojnë klipin e ri

Muzikë
Miriam Cani bën dedikim romantik për Alban Skënderajn në përvjetorin e 15-të së bashku: Të dua më shumë se dje, më pak se nesër

Miriam Cani bën dedikim romantik për Alban Skënderajn në përvjetorin e 15-të së bashku: Të dua më shumë se dje, më pak se nesër

Yjet