Granit Xhaka me ‘predhën’ e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen

Granit Xhaka ka realizuar super golin e tretë këtë sezona, në ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit, ku Bayer Leverkuseni po e luan si mysafir.

Kur rezultati ishte i barabarta në skenë goli Granit Xhaka që shënoi një tjetër gol të bukur.

Mesfushori shqiptar shënoi nga distanca në minutën e 12-të pas një pasimi nga Adam Hlozek për 1-0.

Ky ishte goli i tretë i Xhakës këtë sezon në Bundesliga, duke e ndihmuar skuadrën e tij të shpallet kampion.

Bayer Leverkusen nuk ka pësuar ende humbje, ndërsa po lufton edhe për trofeun e Kupës së Gjermanisë ku është në finale, si dhe për trofeun e ligës së Evropës, ku është afër finales. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip