k-lead1d

Kombëtarja e Danimarkës

Info

Danimarka ka marrë pjesë në tetë Kampionate Evropiane që nga prezantimi i fazës së grupeve, duke kaluar në fazën eliminatore në katër nga ato raste. Ajo e ka fituar trofeun në edicionin e vitit 1992.

Eriksen shpërblehet nga UEFA për paraqitjen magjike përballë ekipit serb

Serbët inferiorë përballë Danimarkës sulmuese, marrin vetëm eliminimin e merituar

Formacionet zyrtare: Danimarka si favorite kërkon pikët e plota

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

k-lead1d
UEFA “nuk e ndal dorën” me dënime – pas Shqipërisë e pëson edhe Danimarka

Statistikat e tmerrshme të Bellingham në ndeshjen ndaj Danimarkës

Çfarë ndodhë nëse Danimarka dhe Anglia përfundojnë me numër të njëjtë të pikëve në Euro 2024

Tifozëve të Anglisë dhe Danimarkës iu kërkua që të mos afroheshin në ‘Zombieland’, zona në Frankfurt ku qëndrojnë të varurit nga droga

Tifozët e Anglisë nuk u besojnë syve me atë çfarë bëri Declan Rice në pjesën e dytë kundër Danimarkës

Notat e lojtarëve: Danimarka 1-1 Anglia, dështon Watkins

Anglia dhe Danimarka ndahen në barazim – anglezët sërish nuk bindin me lojë

Spektakël në ndeshjen Danimarkë – Angli, dy skuadrat shënojnë – Hjulmand super gol

Danimarka dhe Anglia kërkojnë tri pikët, formacionet zyrtare

Sot luhen tre ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Itali – Spanjë

Nga Bajrami dhe Yamal te Guler dhe Ronaldo – të gjitha rekordet e thyera në Euro 2024

Shkumbin Pireva
“Historia ime në këtë Kampionat Evropian është shumë e ndryshme nga ajo e kaluara” – Eriksen flet pas golit dhe rikthimit

Notat e lojtarëve, Slloveni 1-1 Danimarkë: Eriksen shkëlqen dhe shpallet yll i ndeshjes

Sllovenia dhe Danimarka shënojnë nga njëherë, prodhojnë barazimin e parë në Euro 2024

Rikthimit triumfues i Christian Eriksen në Kampionatin Evropian – nga lufta me vdekjen, tek goli për Danimarkën

Formacionet zyrtare, Slloveni – Danimarkë: Lufta në sulm mes Sesko dhe Hojlund

Vazhdon maratona e “Euro 2024” – tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Dhjetë ekipet kombëtare më të vlefshme në Euro 2024 – Vendi i parë prinë bindshëm

Parashikim nga superkompjuteri Opta: Kush do të shpallet kampion i Euro 2024?