LAJMI I FUNDIT:

“Historia ime në këtë Kampionat Evropian është shumë e ndryshme nga ajo e kaluara” – Eriksen flet pas golit dhe rikthimit

“Historia ime në këtë Kampionat Evropian është shumë e ndryshme nga ajo e kaluara” – Eriksen flet pas golit dhe rikthimit

Mesfushori i Danimarkës, Christian Eriksen, u rikthye në Kampionatet Evropiane këtë të diel, tre vjet pasi u rrëzua në ndeshjen e tij të fundit në këtë garë.

Ai në atë kohë kishte pësuar atak kardiak dhe iu desh disa muaj të merrte vetën, për tu kthyer pastaj në fushë.

Eriksen u shpreh se ndihej i sigurt në ndeshjen, në të cilën ishte i lumtur që po luante, sepse të luash këtë turne sipas tij është gjithmonë gjë e veçantë.


“Këtë herë, historia ime në Kampionatin Evropian është shumë e ndryshme nga ajo e kaluara. Fatmirësisht kanë kaluar shumë ndeshje që kur ndodhi”.

“U ndjeva i sigurt që hyra në lojë dhe isha i lumtur që po luaja. Isha shumë i lumtur, e kisha parasysh që nuk kisha shënuar kurrë në një Kampionat Evropian”.

Rikthimit triumfues i Christian Eriksen në Kampionatin Evropian - nga lufta me vdekjen, tek goli për Danimarkën
Lexo po ashtu Rikthimit triumfues i Christian Eriksen në Kampionatin Evropian - nga lufta me vdekjen, tek goli për Danimarkën

“Por në mendjen time nuk kisha asgjë tjetër përveç futbollit. Isha i lumtur që ndihmoja skuadrën me golin tim”, deklaroi Eriksen pas rikthimit. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori