LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon maratona e “Euro 2024” – tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Vazhdon maratona e “Euro 2024” – tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Sot (e diel) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të fazës së grupeve për Kampionatin EvropianGjermani 2024”. 

Euro 2024 nisi ditën e premte me nikoqiren Gjermaninë që e “shkatërroi” Skocinë me rezultat 5-1. 

E veçanta e këtij Kampionati Evropian deri më tani është numri i madh i golave të shënuar, pasi në çdo sfidë janë realizuar të paktën tre gola. 


Ndeshja hapëse e ditës së sotme do të jetë ajo mes Polonisë dhe Holandës në kuadër të grupit D, e cila do të nis me fillim nga ora 15:00 dhe do të mbahet në “Volkparkstadion” të Hamburgut. 

Me fillim nga ora 18:00 do të ketë një tjetër duel, ku përballë njëra-tjetrës do të vihen Sllovenia dhe Danimarka. 

Ndeshja mes këtyre dy ekipeve kombëtare do të luhet në stadiumin “MHP Arena” të Stuttgartit. 

Dhe njëra ndër kombëtaret favorite për të fituar Kampionatin Evropian, Anglia, nis sot rrugëtimin e saj në kërkim të trofeut. 

“Tre Luanët” do të luajnë përballë Serbisë në kuadër të grupit C me fillim nga ora 21:00, ndërsa ndeshja do të zhvillohet në “Veltins Arena” të Gelsenkirchen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori