LAJMI I FUNDIT:

Amerika Latine - Faqja 3

Piloti i gjakosur ekuadorian ruan qetësinë pasi një zog gjigant përplaset me aeroplanit e tij

Piloti i gjakosur ekuadorian ruan qetësinë pasi një zog gjigant përplaset me aeroplanit e tij

Amerika Latine
Dy amerikanë janë gjetur të vdekur në një hotel luksoz në Meksikë

Dy amerikanë janë gjetur të vdekur në një hotel luksoz në Meksikë

Amerika Latine
Fëmijët që mbijetuan në xhunglën e Amazonës për 40 ditë kishin ngrënë miell e fruta

Fëmijët që mbijetuan në xhunglën e Amazonës për 40 ditë kishin ngrënë miell e fruta

Amerika Latine
Katër fëmijë gjenden të gjallë në xhungël – 40 ditë pas një aksidenti të aeroplanit në Kolumbi

Katër fëmijë gjenden të gjallë në xhungël – 40 ditë pas një aksidenti të aeroplanit në Kolumbi

Amerika Latine
Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Amerika Latine
Fëmijët që u zhdukën një muaj më parë në xhunglën e Kolumbisë janë gjallë, ekipet e shpëtimit gjetëm gjurmë që ata i mbijetuan rrëzimit të aeroplanit

Fëmijët që u zhdukën një muaj më parë në xhunglën e Kolumbisë janë gjallë, ekipet e shpëtimit gjetëm gjurmë që ata i mbijetuan rrëzimit të aeroplanit

Amerika Latine
I morën telefonin, studentja nga inati dogji konviktin e studentëve – humbin jetën 19 persona nga zjarri në Guajana

I morën telefonin, studentja nga inati dogji konviktin e studentëve – humbin jetën 19 persona nga zjarri në Guajana

Amerika Latine
Influencuesja e njohur braziliane vritet para syve të burrit dhe djalit – sulmuesit rrethuan veturën dhe filluan të shtien me armë

Influencuesja e njohur braziliane vritet para syve të burrit dhe djalit – sulmuesit rrethuan veturën dhe filluan të shtien me armë

Amerika Latine
Brazili shpall një emergjencë gjashtëmujore pas gjetjes së disa rasteve të gripit të shpendëve

Brazili shpall një emergjencë gjashtëmujore pas gjetjes së disa rasteve të gripit të shpendëve

Amerika Latine
Të paktën 20 të vdekur pas një zjarri masiv në konviktin e një shkolle në shtetin e Amerikës së Jugut, Guajana

Të paktën 20 të vdekur pas një zjarri masiv në konviktin e një shkolle në shtetin e Amerikës së Jugut, Guajana

Amerika Latine
Qërim hesapesh mes kartelëve meksikanë të drogës, vriten 11 pjesëmarrës së një gare me vetura

Qërim hesapesh mes kartelëve meksikanë të drogës, vriten 11 pjesëmarrës së një gare me vetura

Amerika Latine
Shumëkush po pyet se si ka shpëtuar gjallë ky vozitës i veturës pas aksidentit të tmerrshëm me një kamion në Meksikë

Shumëkush po pyet se si ka shpëtuar gjallë ky vozitës i veturës pas aksidentit të tmerrshëm me një kamion në Meksikë

Amerika Latine
Koka e brazilianes nuk ka reshtur së rrituri që nga lindja për shkak të gjendjes së rrallë gjenetike

Koka e brazilianes nuk ka reshtur së rrituri që nga lindja për shkak të gjendjes së rrallë gjenetike

Amerika Latine
Qeshi me të kur se nuk diti t’i shqiptojë si duhet disa fjalë, braziliani 14-vjeç e ther disa herë me stilolaps shoqen e klasës

Qeshi me të kur se nuk diti t’i shqiptojë si duhet disa fjalë, braziliani 14-vjeç e ther disa herë me stilolaps shoqen e klasës

Amerika Latine
Kishte dalë për të lundruar me kajak brigjeve të Havait, momenti kur peshkatari për “një fije floku” i shpëton peshkaqenit 5-metërsh

Kishte dalë për të lundruar me kajak brigjeve të Havait, momenti kur peshkatari për “një fije floku” i shpëton peshkaqenit 5-metërsh

Amerika Latine
Bletët mbysin gjashtë persona në Nikaragua, autobusi doli nga e rruga drejt në kosheret e insekteve vdekjeprurëse

Bletët mbysin gjashtë persona në Nikaragua, autobusi doli nga e rruga drejt në kosheret e insekteve vdekjeprurëse

Amerika Latine
Mjeku brazilian i këputi kokën foshnjës gjatë lindjes, tmerri ndodhi para syve të babait – autoritetet hetojnë rastin

Mjeku brazilian i këputi kokën foshnjës gjatë lindjes, tmerri ndodhi para syve të babait – autoritetet hetojnë rastin

Amerika Latine
Deshi ta festojë shkurorëzimin, u hodh me litar nga lartësia e madhe – braziliani thyen qafën dhe lëndoi shtyllën kurrizore

Deshi ta festojë shkurorëzimin, u hodh me litar nga lartësia e madhe – braziliani thyen qafën dhe lëndoi shtyllën kurrizore

Amerika Latine
Policia bastis shtëpinë e Bolsonaros: Nuk jam vaksinuar dhe pikë

Policia bastis shtëpinë e Bolsonaros: Nuk jam vaksinuar dhe pikë

Amerika Latine
U bë prind në adoleshencë, nuk hoqi dorë nga studimet – kush është presidenti i ri i Paraguajit?

U bë prind në adoleshencë, nuk hoqi dorë nga studimet – kush është presidenti i ri i Paraguajit?

Amerika Latine
Paraguaji zgjedhë presidentin e ri

Paraguaji zgjedhë presidentin e ri

Amerika Latine
Nëna nga Paraguaji ia shiti dilerit vajzën 3-vjeçare për 11 euro, në këmbim të drogës – ai e përdhunoi dhe vrau

Nëna nga Paraguaji ia shiti dilerit vajzën 3-vjeçare për 11 euro, në këmbim të drogës – ai e përdhunoi dhe vrau

Amerika Latine
Gjatë fluturimit shpërthen njëri motor i aeroplanit, pasagjerët e tmerruar filmojnë momentin kritik në Meksikë – piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente

Gjatë fluturimit shpërthen njëri motor i aeroplanit, pasagjerët e tmerruar filmojnë momentin kritik në Meksikë – piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente

Amerika Latine
Brazili kërkon krijimin e grupit të paqes për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë

Brazili kërkon krijimin e grupit të paqes për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë

Amerika Latine