LAJMI I FUNDIT:

Amerika Latine - Faqja 2

Foshnja në Honduras u nxor nga varri pasi kalimtari pretendoi se e dëgjoi duke ‘qarë’ – doli se e kishte gabim

Foshnja në Honduras u nxor nga varri pasi kalimtari pretendoi se e dëgjoi duke ‘qarë’ – doli se e kishte gabim

Amerika Latine
Rrëzohet aeroplani në Brazil, humbin jetën 14 persona

Rrëzohet aeroplani në Brazil, humbin jetën 14 persona

Amerika Latine
Punonjësit e OKB-së braktisën qindra bashkëshorte dhe fëmijë të tyre në Haiti

Punonjësit e OKB-së braktisën qindra bashkëshorte dhe fëmijë të tyre në Haiti

Amerika Latine
Dyvjeçari në Peru gëlltiti tetë gjilpëra, mjekët arrijnë ta shpëtojnë

Dyvjeçari në Peru gëlltiti tetë gjilpëra, mjekët arrijnë ta shpëtojnë

Amerika Latine
I ngec dora në mekanizmin e shkallëve elektrike, mjekët arrijnë t’ia shpëtojnë gishtat dyvjeçares nga El Salvadori

I ngec dora në mekanizmin e shkallëve elektrike, mjekët arrijnë t’ia shpëtojnë gishtat dyvjeçares nga El Salvadori

Amerika Latine
Presidenti brazilian: Nuk do ta arrestojmë Putinin nëse vjen në samitin e G20

Presidenti brazilian: Nuk do ta arrestojmë Putinin nëse vjen në samitin e G20

Amerika Latine
Treni përplaset me kamionion në Buenos Aires: Shoferi ishte disa centimetra larg vdekjes

Treni përplaset me kamionion në Buenos Aires: Shoferi ishte disa centimetra larg vdekjes

Amerika Latine
Një tërmet i fuqishëm godet Kilin, shumë qytete mbesin pa energji elektrike

Një tërmet i fuqishëm godet Kilin, shumë qytete mbesin pa energji elektrike

Amerika Latine
Të paktën 21 persona të vdekur shkaku i stuhisë së fortë në Brazil

Të paktën 21 persona të vdekur shkaku i stuhisë së fortë në Brazil

Amerika Latine
Vajza nga Brazili humbi jetën pasi i ‘mori erë’ specit të djegës

Vajza nga Brazili humbi jetën pasi i ‘mori erë’ specit të djegës

Amerika Latine
Tërmet me magnitudë 6.2 ballë godet Argjentinën

Tërmet me magnitudë 6.2 ballë godet Argjentinën

Amerika Latine
Aksident mes një autobusi dhe një kamioni, të paktën 15 të vdekur në Meksikë

Aksident mes një autobusi dhe një kamioni, të paktën 15 të vdekur në Meksikë

Amerika Latine
Përmbytje në Meksikë pas uraganit Hilary, stuhia po shkon drejt SHBA-së

Përmbytje në Meksikë pas uraganit Hilary, stuhia po shkon drejt SHBA-së

Amerika Latine
Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua

Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua

Amerika Latine
Publikohen pamjet e momentit të vrasjes së kandidatit opozitar për president në Ekuador

Publikohen pamjet e momentit të vrasjes së kandidatit opozitar për president në Ekuador

Amerika Latine
Kandidati opozitar për president i Ekuadorit vritet në një tubim politik

Kandidati opozitar për president i Ekuadorit vritet në një tubim politik

Amerika Latine
Një grua u kap në Argjentinë duke kontrabanduar kokainë në mënyrë shumë kreative

Një grua u kap në Argjentinë duke kontrabanduar kokainë në mënyrë shumë kreative

Amerika Latine
Kartelet brutale meksikane ndërtojnë kamionë përbindësh me frëngji mitralozësh

Kartelet brutale meksikane ndërtojnë kamionë përbindësh me frëngji mitralozësh

Amerika Latine
Autobusi bie në një luginë në Meksikë, të paktën 18 të vdekur

Autobusi bie në një luginë në Meksikë, të paktën 18 të vdekur

Amerika Latine
Operacion i madh i policisë kundër karteleve të drogës, të paktën 43 të vdekur në Brazil

Operacion i madh i policisë kundër karteleve të drogës, të paktën 43 të vdekur në Brazil

Amerika Latine
Shpërlarje parash, bashkëpunim me kartelet e drogës – arrestohet djali i presidentit të Kolumbisë

Shpërlarje parash, bashkëpunim me kartelet e drogës – arrestohet djali i presidentit të Kolumbisë

Amerika Latine
“Do të të nxjerr sytë, e do të këpusë duart”, si u kërcënua milioneri i kriptovalutave argjentinas i cili u gjet i copëtuar në valixhe

“Do të të nxjerr sytë, e do të këpusë duart”, si u kërcënua milioneri i kriptovalutave argjentinas i cili u gjet i copëtuar në valixhe

Amerika Latine
Infermierja amerikane rrëmbehet bashkë me fëmijën e saj në Haiti

Infermierja amerikane rrëmbehet bashkë me fëmijën e saj në Haiti

Amerika Latine
Nga muaji mars, vapa shkaktare e vdekjes së rreth 250 personave në Meksikë

Nga muaji mars, vapa shkaktare e vdekjes së rreth 250 personave në Meksikë

Amerika Latine