LAJMI I FUNDIT:

Aksident trafiku në Brazil, autobusi me plot pasagjerë përplaset me kamion – të paktën 25 të vdekur

Aksident trafiku në Brazil, autobusi me plot pasagjerë përplaset me kamion – të paktën 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën në verilindje të Brazilit, kur një autobus plot me turistë u përplas me një kamion.

Përplasja e tmerrshme ka ndodhur dikur pak para mesnatës të së dielës, rrugës në afërsi të komunës Gavijao në verilindje të Brazilit, transmeton Telegrafi.


Aty mbetën të vdekur 22 pasagjerë nga autobusi dhe tre persona tjerë që  ishin në kamion. Bëhet fjalë për tetë meshkuj dhe 17 femra, ku njëra prej tyre ishte shtatzënë.

Në videon e publikuar gjatë aksionit të shpëtimit të tjerëve, shihet kamioni i mallrat e shpërndara nëpër rrugë të cilat ishte duke i transportuar.

Zyra e kryetarit të komunës Jakobine, qytet në afërsi të vendit ku ka ndodhur aksidenti, i ka shpallur tri ditë zie dhe se janë duke u bërë përgatitjet për varrimin e personave që humbën jetën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Evropa
Rusia po i shtyn të rinjtë ukrainas të nënshkruajnë kontrata për të luftuar kundër Ukrainës

Rusia po i shtyn të rinjtë ukrainas të nënshkruajnë kontrata për të luftuar kundër Ukrainës

Evropa
Kryeministri britanik njofton një formë të re të Shërbimit Kombëtar të detyrueshëm për të rinjtë

Kryeministri britanik njofton një formë të re të Shërbimit Kombëtar të detyrueshëm për të rinjtë

Botë
“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Azia
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Kalo në kategori