LAJMI I FUNDIT:
Besnike Salihu

Besnike Salihu

358 Artikuj

Ligji i ri për trafikun dhe gjobat, regjistrimi i popullsisë dhe plani 6-miliardë euro i BE-së për Ballkanin Perëndimor – top lajmet e javës

Ligji i ri për trafikun dhe gjobat, regjistrimi i popullsisë dhe plani 6-miliardë euro i BE-së për Ballkanin Perëndimor – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Miratimi i opinionit të Bakoyannis për anëtarësimin e Kosovës në KiE, propozimi i PDK-së për zgjedhjet dhe intervistimi i ambasadorit Berishaj – lajmet e javës

Miratimi i opinionit të Bakoyannis për anëtarësimin e Kosovës në KiE, propozimi i PDK-së për zgjedhjet dhe intervistimi i ambasadorit Berishaj – lajmet e javës

Besnike Salihu
Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Besnike Salihu
Gjasat e Kosovës për anëtarësim, Këshilli i Evropës konfirmon – opinioni i Bakoyannis në rend dite javën që vjen

Gjasat e Kosovës për anëtarësim, Këshilli i Evropës konfirmon – opinioni i Bakoyannis në rend dite javën që vjen

Besnike Salihu
Prej sot hapet për vetura sheshi “Xhorxh Bush” në Prishtinë – deri te hyrja kryesore e parkingut nëntokësor

Prej sot hapet për vetura sheshi “Xhorxh Bush” në Prishtinë – deri te hyrja kryesore e parkingut nëntokësor

Besnike Salihu
Ditët e Epopesë dhe rrëfimi i Besarta Jasharit, deklarata e ndihmësadministratores së USAID-it dhe aksionet e PSD-së – lajmet e javës

Ditët e Epopesë dhe rrëfimi i Besarta Jasharit, deklarata e ndihmësadministratores së USAID-it dhe aksionet e PSD-së – lajmet e javës

Besnike Salihu
6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Problemet shëndetësore nga helikobakteri – cila është analiza më e saktë për diagnostikim na tregon mikrobiologia

Problemet shëndetësore nga helikobakteri – cila është analiza më e saktë për diagnostikim na tregon mikrobiologia

Besnike Salihu
Pse marrin më shumë kohë strishot e fytit e hundës? Mikrobiologia Pllana na tregon sa ditë duhet pritur për ri-testim pas marrjes së antibiotikëve

Pse marrin më shumë kohë strishot e fytit e hundës? Mikrobiologia Pllana na tregon sa ditë duhet pritur për ri-testim pas marrjes së antibiotikëve

Besnike Salihu
Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
Sa shpesh duhet të bëjmë analiza dhe çfarë duhet të kemi parasysh – Donjeta Pllana Hajdari flet për teknikat e reja të diagnostikimit në mikrobiologji

Sa shpesh duhet të bëjmë analiza dhe çfarë duhet të kemi parasysh – Donjeta Pllana Hajdari flet për teknikat e reja të diagnostikimit në mikrobiologji

Besnike Salihu
8.3 milionë euro grant për 11 komuna, nga 17 mijë deri në 1.7 milion – këto janë shumat që përfituan

8.3 milionë euro grant për 11 komuna, nga 17 mijë deri në 1.7 milion – këto janë shumat që përfituan

Besnike Salihu
Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Lëndimi i minatorëve, lëndimi i një vajze nga rrëzimi i kulmit të komunës së Prishtinës dhe dërgimi i FSK-së në Britani për trajnimin e ukrainasve – lajmet e javës

Lëndimi i minatorëve, lëndimi i një vajze nga rrëzimi i kulmit të komunës së Prishtinës dhe dërgimi i FSK-së në Britani për trajnimin e ukrainasve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Në Maqedoni të Veriut eksportojmë më së shumti, nga Turqia importojmë – partnerët kryesorë tregtarë të Kosovës në 2023

Në Maqedoni të Veriut eksportojmë më së shumti, nga Turqia importojmë – partnerët kryesorë tregtarë të Kosovës në 2023

Besnike Salihu
“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

Besnike Salihu
Udhëtimi i një shkencëtari shqiptar – Taulant Muka rrëfen përvojën në Zvicër, arritjet në fushën e epidemiologjisë dhe fokusin aktual të hulumtimeve të tij

Udhëtimi i një shkencëtari shqiptar – Taulant Muka rrëfen përvojën në Zvicër, arritjet në fushën e epidemiologjisë dhe fokusin aktual të hulumtimeve të tij

Besnike Salihu
“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Deklarata e Osmanit për masat e BE-së, “oferta” e Kurtit për shkrimin e një draft-statuti për Asociacionin dhe marrja nën menaxhim e “Rajska Banja” nga AKP – lajmet e javës

Deklarata e Osmanit për masat e BE-së, “oferta” e Kurtit për shkrimin e një draft-statuti për Asociacionin dhe marrja nën menaxhim e “Rajska Banja” nga AKP – lajmet e javës

Besnike Salihu
Buxheti i shtetit dhe vendimet e Speciales për Mustafën dhe Haradinajn – lajmet që shënuan javën

Buxheti i shtetit dhe vendimet e Speciales për Mustafën dhe Haradinajn – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu