PSG fiton me rezultat tenistik ndaj Montpellierit

Paris Saint-Germaini ka fituar ndaj Montpellierit me rezultat 6-0 në xhiron e dytë të sezonit në Ligue 1.

Vendasit dhe kampionit në fuqi e nisën në mënyrën më të mirë duke shënuar dy herë në pjesën e parë.

Bradley Barcola dhe Marco Asensio gjetën rrjetën për ta dërguar në pushim skuadrën e Luis Enriques me epërsi prej dy golash.

Në pjesën e dytë, Bredy Barcola shënoi sërish, ndërsa nga një gol shtuan edhe  Achraf Hakimi, Warren Zaire-Emery dhe Kang-In Lee.

Nga dy ndeshje deri tash, PSG-ja ka 6 pikë dhe e ka filluar me goldiferencë të frikshme prej 10:1.

PSG edhe këtë sezon shihet si favorit kryesor për tu shpallur kampion. /Telegrafi/

Si të fillonte ndryshe Bundesliga pa një gol spektakolar të Granit Xhakës – mesfushori shqiptar ‘shqyen’ rrjetën  nga 30 metra

Sezoni i ri, Bayer Leverkusen i njëjti: Xhaka super gol, Wirtz shkëlqen, fitoren në minutën e 101-të

El Ghazi fiton gjyqin ndaj klubit të Bundesligës – ai do të dhurojë gjysmë milioni euro për fëmijët në Gaza

“Kur luajmë kundër tyre, do të dridhemi”, Guardiola befason kur zgjedh kundërshtarin më të vështirë në Ligën Premier