Rai Benjamin fiton medaljen e artë në 400 metra vrapim me pengesa

Rai Benjamin nga Amerika ka mposhtur rivalin e tij norvegjezin Karsten Warholm, për të fituar medaljen e artë olimpike në 400 metra me pengesa.

Benjamin zuri vendin e parë me kohën 46.45 sekonda, duke mposhtur kështu kampionin në fuqi Warholm në një betejë të ngushtë deri në çastet e fundit.

Warholm në ndërkohë e fitoi medaljen e argjendtë duke u renditur i dyti, pasi kishte regjistruar kohën 47.06 sekonda.

Alison Dos Santos i Brazilit e fitoi medaljen e bronztë, njësoj siç kishte bërë në Lojërat Olimpike të Tokios, duke regjisturar kohën 47.26 sekonda.

Kujtojmë se tri vite më parë në Lojërat Olimpike të Tokios, Rai Benjamin kishte pësuar ndaj Karsten Warholm pasi ky i fundit kishte ‘rrëmbyer’ medaljen e artë ndërsa Benjamin duhej të kënaqej me të argjendtën./Telegrafi/

Boksierja e shumëpërfolur, Imane Khelif fiton ‘jackpotin’ e madh pasi mori medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Transferimi i dytë i Flickut tek Barcelona mund të jetë ish-ylli i Real Madridit

Real Madridi merr një lajm të rëndë, sensacioni spanjoll ka këputur ligamentin

De Bruyne nuk hezitoi me përgjigjen kur u pyet se me kë preferon të luajë mes Ronaldos dhe Messit

Mourinho më në fund e ka konfirmuar se cilin klub e mbështet në një intervistë të rrallë

Spektakël dhe rikthime, Spanja fiton dramën e tetë golave ndaj Francës dhe siguron medaljen e artë