LAJMI I FUNDIT:

Atletikë

Atleti Ramadani sjell në Kosovë medaljen e artë evropiane të atletikës

Atleti Ramadani sjell në Kosovë medaljen e artë evropiane të atletikës

Atletikë
Nisin hetimet për keqpërdorimet në llogarinë e Usain Bolt

Nisin hetimet për keqpërdorimet në llogarinë e Usain Bolt

Atletikë
Gresa Bakraqi, mbretëresha e atletikës kosovare që po korr suksese edhe në Evropë

Gresa Bakraqi, mbretëresha e atletikës kosovare që po korr suksese edhe në Evropë

Lavdim Pireva
Mbahet edicioni i katërt i “Prishtina Trails”

Mbahet edicioni i katërt i “Prishtina Trails”

Atletikë
Sensacioni kenian që po sfidon ligjet e fizikës në maratonën e Berlinit

Sensacioni kenian që po sfidon ligjet e fizikës në maratonën e Berlinit

Atletikë
E emocionuar nga pritja madhështore që iu bë – pamje nga ceremonia për kampionen shqiptare Luiza Gega

E emocionuar nga pritja madhështore që iu bë – pamje nga ceremonia për kampionen shqiptare Luiza Gega

Atletikë
Luiza Gega: Ky sukses nisi nga një dështim i madh 12 vite më parë, do të doja të isha edhe njëherë 20 vjeç

Luiza Gega: Ky sukses nisi nga një dështim i madh 12 vite më parë, do të doja të isha edhe njëherë 20 vjeç

Atletikë
Luiza Gega kampione e Evropës në 3000 metra me pengesa

Luiza Gega kampione e Evropës në 3000 metra me pengesa

Atletikë
Thyhet rekordi botëror për kërcim me shtizë – vështirë se mund të arrihet në vitet e ardhshme

Thyhet rekordi botëror për kërcim me shtizë – vështirë se mund të arrihet në vitet e ardhshme

Atletikë
Vrapimi me pengesa për burra – kameramani nuk ishte në dijeni se ku gjendej e as çfarë po e priste

Vrapimi me pengesa për burra – kameramani nuk ishte në dijeni se ku gjendej e as çfarë po e priste

Atletikë
Fred Kerley i dërgon pamje shqetësuese Usain Boltit: A e theu amerikani rekordin botëror të 150 metrave?

Fred Kerley i dërgon pamje shqetësuese Usain Boltit: A e theu amerikani rekordin botëror të 150 metrave?

Atletikë
Policia hap hetimet mbi pretendimet e Mo Farah për trafikim

Policia hap hetimet mbi pretendimet e Mo Farah për trafikim

Atletikë
“Mos luaj me ndjenjat e mia”, si rekordi i Bolt u ‘thye’ nga një gabim epik

“Mos luaj me ndjenjat e mia”, si rekordi i Bolt u ‘thye’ nga një gabim epik

Atletikë
Një rrëfim që ka tronditur Britaninë e Madhe: Mo Farah zbulon se si ai ishte trafikuar ilegalisht në moshën nëntë vjeçe dhe ka emër tjetër

Një rrëfim që ka tronditur Britaninë e Madhe: Mo Farah zbulon se si ai ishte trafikuar ilegalisht në moshën nëntë vjeçe dhe ka emër tjetër

Driton Gajraku
Në një foto-finish dramatik, garuesi arrin ta siguronte fitoren në stilin e ‘SuperMan’-it

Në një foto-finish dramatik, garuesi arrin ta siguronte fitoren në stilin e ‘SuperMan’-it

Atletikë
I grushtuar para gare nga një tifoz dhe me një sy të mavijosur – atleti francez në mënyrë sensacionale fiton garën e 400 metrave me pengesa

I grushtuar para gare nga një tifoz dhe me një sy të mavijosur – atleti francez në mënyrë sensacionale fiton garën e 400 metrave me pengesa

Atletikë
Gresa Bakraqi zë vendin e tretë në Kampionatin Ballkanik, fiton medaljen e bronztë

Gresa Bakraqi zë vendin e tretë në Kampionatin Ballkanik, fiton medaljen e bronztë

Atletikë
Enis Bytyçi, fitues i medaljes së artë në Kampionatin Ballkanik U-18

Enis Bytyçi, fitues i medaljes së artë në Kampionatin Ballkanik U-18

Atletikë
Gresa Bakraqi e katërta në Slloveni, thyen edhe një rekord shtetëror

Gresa Bakraqi e katërta në Slloveni, thyen edhe një rekord shtetëror

Atletikë
Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Atletikë
Gresa Bakraqi vazhdon me suksese në atletikë – thyen edhe një rekord të Kosovës

Gresa Bakraqi vazhdon me suksese në atletikë – thyen edhe një rekord të Kosovës

Atletikë
Nexhat Sahiti përmirëson rezultatin në shenjëtari – garuan edhe Drilon Ibrahimi e Petrit Abdyli

Nexhat Sahiti përmirëson rezultatin në shenjëtari – garuan edhe Drilon Ibrahimi e Petrit Abdyli

Atletikë
Mori pjesë në tubimin e organizuar nga Vladimir Putini – Speedo i jep fund marrëveshjes me medalistin rus

Mori pjesë në tubimin e organizuar nga Vladimir Putini – Speedo i jep fund marrëveshjes me medalistin rus

Atletikë
Atletika thyen sërish barrierat – Gresa Bakraqi përfaqësoi Kosovën në Kampionatin Botëror në Beograd

Atletika thyen sërish barrierat – Gresa Bakraqi përfaqësoi Kosovën në Kampionatin Botëror në Beograd

Atletikë