PSG triumfon edhe në Kupën e Francës për të marr trofeun e dytë sezonal

PSG shënoi fitore ndaj Lyon me rezultat 2-1 në finalen e Kupës së Francës, duke marr trofeun e dytë sezonal.

Parisienët e nisën fuqishëm duke krijuar tri raste në pesë minuta me Lucas Beraldo, Bradley Barcola dhe ëarren Zaire-Emery, por që nuk arritën të shënonin.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi goli, kur Nuno Mendes asistoi te Ousmane Dembele i cili shënoi për 1-0.

PSG vazhdoi me sulme, dhe në minutën 34-të, arriti të shtojë epërsinë e golin e Fabian Ruiz për 2-0.

Me të filluar pjesa e dytë Lyon u kthye në lojë, kur Jake O’Brien shënoi pas asistimit të Rayan Cherkit për 2-1.

Nicolas Tagliafico iu afrua barazimit, ndërsa Dembele kishte rast ta mbyllte ndeshjen, por nuk ia doli.

Jake O’Brien tentoi të barazojë në minutën e 77-të, por sërish Lyon nuk kishte fat.

As katër miunutat e lojës shtesë nuk sollën gola të tjerë dhe PSG fitoi edhe Kupën e Francës. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës