Albion Ademi vazhdon me formën e lartë në Kinë, dy asistime dhe një gol në fitore

Sulmuesi shqiptar, Albion Ademi po vazhdon formën e lartë në Superligën e Kinës, ku ka gjetur golin e pestë sezonal.

Ademi 25-vjeçar të premten në kuadër të xhiros së 12-të të elitës kineze të futbollit, fitoi me skuadrën e tij Tianjin Jinmen në udhëtim te Cangzhou me rezultat 4-2.

Ademi kontribuoi në fitore me dy asistime e një gol, duke qenë më i miri në fushë.

Ai asistoi në dy golat e para të mysafirëve për  në minutën e 15-të dhe të 49-të, ndërsa krejt në fund në minutën e 80-të ai shënoi për 4-2.

Ademi ka pesë gola e katër asistime në fillim të kampionatit kinez. /Telegrafi/

UEFA me dorë të hekurt, FSHF merr dënimin më të madh në Evropian

Kombëtarja e Shqipërisë
Mourinho po e kërkon me çdo kusht ish-lojtarin e tij te Fenerbahce, klubi turk i bënë një ofertë të madhe

Rekordi që ka thyer Ronaldo në Euro 2024, nuk e kishte bërë kurrë më parë në një Kampionat Evropian

Faza e eliminimit direkt në Euro 2024: Kompletohen çiftet, mësohet orari