PSG synon t’i kthehet fitores në ndeshjen ndaj Nice, formacionet zyrtare

Nice dhe Paris Saint-Germain kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Ligue 1.

Kryeqytetasit janë mysafir të Nice në takimin që pritet të zhvillohet në “Allianz Riviera” me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Christoph Galtier vjen në këtë ndeshje pas dy humbjeve radhazi dhe synon t’i kthehet fitores për të mos i lënë ndjekësit t’i afrohen te pozita e parë.

Në anën tjetër, vendasit kanë katër barazime radhazi dhe duan të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Nice: Schmeichel; Ndayishimiye, Tobido, Dante, Mendy; Ramsey, Boudaoui, Bard; Pepe, Moffi, Thuram;

PSG: Donnarumma; Danilo, Ramos, Marquinhos; Hakimi, Sanches, Vitinha, Soler, Nuno Mendes; Messi, Mbappe;

/Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij