G2 të pamposhtur shpallen kampion të turneut të CS:GO – IEM Katowice 2023

Ekipi G2 janë fituesit e turneut të parë të madh të CS:GO në LAN për vitin 2023, pasi mposhtën ekipin Heroic në finalen e madhe.

G2 vazhdojnë të qëndrojnë ta pamposhtur, duke e mposhtur ekipin Heroic në finalen e madhe të turneut IEM Katowice me rezultat të përgjithshëm 3-1 me mapa.

Çmimin MVP i turneut e fitoi ‘huNter’ pas paraqitjes fantastike që e pati gjatë gjithë turneut.

Si fitues të vendit të parë ekipi G2 kanë fituar çmimin prej 400.000 dollarësh, ndërsa Heroic fituan 180.000 dollarë.

Kjo fitore e G2 e vulos se cili është ekipi i parë në renditjen botërore të CS:GO, duke i lënë ata ta mbajnë pozitën e parë.

Gjithashtu G2 ishin fitues të turneut të fundit të vitit 2022, pasi fituan në finale ndaj ekipit Liquid.

/Telegrafi/

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Nutricionisti i Tyson Fury zbulon sekretin që e bëri atë të kthehet në formë për gjashtë muaj

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Skuadra e La Ligës i ofron lojtarit 'kontratën më të gjatë në histori' vetëm disa ditë pasi ylli njoftoi largimin

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?