Klasikja franceze përfundon me gol dhe karton të kuq: PSG triumfon ndaj Marseilles

Paris Saint-Germain ka fituar derbin ndaj Marseilles me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 11-të në Ligue 1.

Rasti i parë në ndeshje ishte për kampionin në fuqi, ku pas vetëm gjashtë minutash, Achraf Hakimi lëshoi një goditje të fuqishme, por portieri Pau Lopez bëri pritje fantastike.

Më pas dy skuadrat e përqendruan lojën në mesfushë, duke mos arritur të krijonin ndonjë rast serioz.

Kur po përfundonin 45 minutat e parë, Neymar ia doli ta shënonte golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 45+1-të, me një asistim nga Kylian Mbappe.

Në pjesën e dytë, Marseille filloi të këndellej dhe bëri rastin e parë serioz nëpërmjet Amine Harit (52’), por Gianluigi Donnarumma ishte i vëmendshëm.

Më pas, mysafirët mbetën me dhjetë lojtarë në fushë, shkaku që Samuel Gigot u përjashtua me karton të kuq për një ndërhyrje brutale në minutën e 72-të.

PSG e pati më pas më të lehtë të zhvillonte lojën e saj, por nuk ia doli të realizonte më.

Pas javës së 11-të, PSG është lider me 29 pikë, ndërsa në xhiron e 12-të do të takohet me Ajaccio. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Humbi një rast të artë dhe u kritikua nga tifozët - ylli i Liverpoolit fshinë të gjitha postimet me fanellën e The Reds

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace