Vendos vetëm një gol, Burkina Faso eliminon Tunizinë dhe kalon në gjysmëfinale

Burkina Faso ka mposhtur Tunizinë me rezultat 1-0 për të siguruar biletën për në gjysmëfinale në Kupën e Komeve të Afrikës.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar me të dyja skuadrat që kishin nga një rast shënimi.

Por goli i Donga Ouattara erdhi në fund të pjesës së parë dhe ishte vendimtar në këtë sfidë.

Tunizia në pjesën e dytë u përpoq të barazonte shifrat, por mbrojtja e ngjeshur e Burkina Fasos ishte e patejkalueshme.

Tunizianët kërkuan penallti dhe luajtën me një lojtarë më shumë për 10 minuta, por nuk arritën të bënin diçka më shumë.

Burkina Faso në gjysmëfinale e pret fituesit e ndeshjes Senegal – Guinea Ekuatoriale./Telegrafi/

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

“E kuptoj”, Xavi thyen heshtjen në konferencë dhe flet për spekulimet e shkarkimit nga Barcelona

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute