Paris Saint-Germain fiton ndaj Bordeaux

Paris Saint-Germain ka fituar në udhëtim te Bordeaux me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligue 1.

Kryeqytetasin kanë marrë një fitore të madhe ndaj Bordeaux, duke qëndruar hije e liderëve të Lille.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të parisienëve, të cilët arritën të shënojnë edhe një gol, përkundër shumë rasteve të krijuara.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 20-të dhe ishte Pablo Sarabia, i cili shënoi për 0-1.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë nga të dyja skuadrat me PSG-në që arriti të ruajë epërsinë dhe në fund të marrë një fitore të madhe 1-0 dhe tri pikë.

Pas kësaj fitore, PSG e sheh veten në pozitën e dytë me 60 pikë apo dy më pak se Lille, ndërsa Bordeaux zë vendin e 15-të me 33 pikë.

Në ndeshjen e radhës, parisienët e presin në shtëpi Nantesin, ndërsa Bordeaux udhëton te Dijoni. /Telegrafi/

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA

Sportet Luftarake
Barcelona e sakrifikon yllin e skuadrës për të nënshkruar me Nico Williamsin

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ishte shumë pranë të futej në historinë e Ligës Premier, Gvardiol tregon se pse nuk e ekzekutoi penalltinë