“Sensacioni i kohës së coronavirusit” – Justinussen shënon het-trik mbresëlënës nga tri gjuajtje të lira për vetëm nëntë minuta

Adrian Justinussen mahniti tifozët në Ishujt Faroe me një het-trik të shkëlqyeshëm në vetëm nëntë minuta, me të tre golat që erdhën nga goditjet e lira.

21-vjeçari befasoi të gjithë me cilësitë e tij dhe golat e shënuara të dielën gjatë një fitore 5-0 të HB Torshavn ndaj AB Argir.

Katër gola të kësaj ndeshje erdhën nga Justinussen, i cili tri gola shënoi nga gjuajtjet e lira, ndërsa një gol tjetër të bukur nga loja e hapur.

Goli i parë i Justinussen erdhi në minutën e tetë të ndeshjes, duke shënuar nga rreth 25 metra nga këndi i majtë i fushës.

Justinussen arriti ta befasojë portierin përsëri në minutën e 11-të me një supergol tjetër nga goditja e dënimit, por kësaj radhe nga këndi i djathtë i fushës.

Het-triku mahnitës i 21-vjeçarit u kompletua në minutën e 17-të me anë të një goditje qendrore nga rreth 30-metra.

Përveç kësaj, Justinussen shënoi edhe golin e rezultatit përfundimtar 5-0 në minutën e 21-të, ndërsa në minutën e katërt asistoi tek goli i Ossur Dalbud për 1-0. /Telegrafi/

Klubet e Ligës Premier marrin vendimin përfundimtar rreth VAR-it për sezonin e ardhshëm

“Alarmi 30 qershor” - gjashtë klube të Ligës Premier të detyruar të shesin për të shmangur sanksionimin

Lëndohet ylli i Francës – mund të mungojë në Euro 2024 dhe të prishë planet e Deschamps

Gruda jep një deklaratë që i pëlqen Bayernit, rekordmenët e duan transferimin e yllit shqiptar

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024

Real Madridi ‘kërcënohet’ me një goditje të madhe, Bellingham do të duhet patjetër të operohet