Tirana shkatërron Partizanin në derbi

Tirana e Emanuel Egbo është thjeshtë e papërmbajtshme, pasi ka fituar në derbin e kryeqytetit, ndaj Partizanit me rezultat të thellë 5-1.

Në Air Albania ndeshja nisi me një gol spektakolar të brazilianit William Cordeiro që pa u mbushur ende dy minuta lojë kaloi në epërsi të kuqtë me një goditje fluturimthi nga distanca.

Gjithsesi momenti kyç i kësaj ndeshje ishte minuta e 13-të kur pas një gabimi në mbrojtjen e Partizanit, Eneo Bitri mori karton të kuq dhe u akordua penallti.

Nga pika e bardhë Idriz Batha nuk gaboi duke barazuar shifrat (1-1).

Pak minuta më vonë bardheblutë fituan një tjetër penallti, që sërish e ktheu në gol Batha.

Tirana shënoi e tretë në minutën e 63-të me Idrizajn që shënoi një autogol.

Në minutën e 76-të në vend të Michael Ngoo, trajneri Egbo hodhi në fushë sulmuesin e talentuar Ernest Muçi.

Ky i fundit shënoi dy herë, në minutën 82 dhe kohën shtesë për rezultatin 5-1.

Me këtë fitore Tirana është lider ka 47 pikë, ndërsa Partizani me 38 pikë është në vendin e tretë. /Telegrafi/

Legjenda e Liverpoolit pret që Real Madridi të ofrojë 150 milionë euro për yllin e Chelseat

Barcelona humbet një lojtar të rëndësishëm për dy muaj shkaku i lëndimit

Hansi Flick e la yllin e Barcelonës në bankë ndaj Alavesit për arsye disiplinore

Eksperti i gjuhës së trupit zbulon detaje nga debati i tensionuar mes Ten Hag dhe Van Nistelrooy

Dy lojtarë tjerë të Real Madridit nuk do të luajnë me kombëtaren për shkak të gjendjes fizike

Afrimi i Amir Saipit, Foda flet për portierin e ri dhe tregon se kush do të jetë titullar