Chelsea fiton me spektakël te Wolves, Abraham shënon het-trik

Chelsea (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat të thellë 4-2 në udhëtimin e tyre te Wolverhamton Wanderers në ndeshjen e javës së pestë në Ligën Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të mysafirëve, të cilët përveç rasteve të krijuara arritën të shënojnë edhe tri gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 30-të dhe ishte mbrojtësi i ri Fikayo Tomori, i cili shënoi një supergol nga distanca për 0-1.

Festa e Tomorit (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Pas këtij goli në skenë doli sulmuesi Tammy Abraham, i cili në minutën e 34-të shënoi për 0-2, ndërsa në minutën e 41-të për 0-3.

Në pjesën e dytë, përsëri Blutë e nisën ndeshjen më mirë duke thelluar edhe më shumë epërsinë me Abraham, që kompletoi het-trikun në minutën e 56-të për 0-4.

Pas këtij goli, Chelsea uli nivelin dhe i dha zemër vendasve që filluan sulmet duke shënuar dy gola, ndërsa edhe vet shënuan një tjetër.

Abraham kompletoi het-trikun (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Ishte Romain Saiss (69′) që shënoi për 1-4, Patrick Cutrone (85′) për 2-4, ndërsa Mason Mount (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 2-5.

Pas kësaj fitore, Chelsea ngjitet në pozitën e gjashtë me tetë pikë, ndërsa Wolves renditet i 18-ti me tri pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë e presin Liverpoolin, ndërsa Wolves udhëton te Crystal Palace. /Telegrafi/

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool