Mbrojtësi Evgeni Chernov shpëton gol të sigurt nga vija e fundit në dy raste brenda disa sekondave, ndalimet e tij po bëjnë xhiron e botës

Mbrojtësi i skuadrës ruse FC Rostov, Evgeni Chernov bëri ndoshta dy ndalimet e golit më të mira nga vija e fundit dhe ndihmoi skuadrën e tij të mbetet në krye të Ligës Premier Ruse pas një fitore ndaj Lokomotiv Moskës.

Roston arriti të fitojë me rezultat 2-1 në udhëtimin e tyre te Lokomotiva Moska në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Ligën Premier Ruse.

Golat në këtë takim u shënuan nga Anton Miranchuk (81′) për vendasit, ndërsa Eldor Shomurodov (41′, 58′) për mysafirët.

Lexo po ashtu Bernard Berisha shënon një supergol në minutat shtesë dhe ia siguron një pikë Akhmat Groznyt

Megjithatë, njëri nga më meritorët në këtë triumf të Rosotovit ishte mbrojtësi Evgeni Chernov.

Chernov u tregua vendimtar në minutat e fundit të ndeshjes, duke shpëtuar gol të sigurt nga vija e fundit në dy kohë brenda disa sekondave.

Fillimisht mbrojtësi rus e hoqi me këmbë nga vija e golit, ndërsa në tentimin e dytë u hodh me shpinë duke ndaluar kundërshtarin të shënoj dhe ia siguroi fitoren 2-1 skuadrës së tij.

Me këtë fitore, Rostov vazhdon kryesimin në kampionat me 17 pikë, ndërsa Lokomotiva renditet e katërta me 14 pikë. /Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

"Harroje Real Madridin sepse aty nuk je numër një, shko në Arabinë Saudite dhe merr 350 milionë euro" - francezi legjendar këshillon Mbappen

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Të gjithë po flasin për thumbimin që Jadon Sancho ia ka bërë Ten Hagut në rrjetet sociale