Chelsea fiton thellë te Southamptoni, bëhet lider i përkohshëm i Ligën Premier

Chelsea (Photo by Jordan Mansfield/Getty Images)

Chelsea ka fituar në udhëtim te Southamptoni me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë.

Skuadra e Maurizio Sarrit ka vazhduar serinë pozitive në kampionat dhe pas kësaj fitore ka arritur të bëhet lider i përkohshëm në Ligën Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me një dominim të lehtë të Bluve, të cilët edhe shënuan në minutën e 30-të me anë të Eden Hazard dhe me epërsi 0-1 shkuan në pushim.

Festa tek goli i Hazardit (Photo by Jordan Mansfield/Getty Images)

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të Bluve, të cilët përveç shumë rasteve të krijuara arritën të shënojnë edhe dy gola dhe ta sigurojnë fitoren e radhës.

Në minutën e 57-të të ndeshjes ishte Ross Barkley, i cili shënoi për 0-2 pas asistimit të Olivier Giroud.

Ross Barkley (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Kur pritej që ndeshja të përfundonte në skenë doli rezervisti Alvaro Morata që shënoi për 0-3 dhe vulosi rezultatin përfundimtar të sfidës.

Alvaro Morata (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Pas kësaj fitore, Chelsea ka 20 pikë në vendin e parë, ndërsa Southamptoni renditet në pozitën e 16-të me pesë pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë luajnë në shtëpi me Manchester Unitedin, ndërsa Southamptoni udhëton te Bournemouthi. /Telegrafi/

Pse fanellat e dy legjendave të Man Utd janë të varura në dhomën e zhveshjes së Liverpoolit në Anfield

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

Lëndimin më të çuditshëm që mund ta keni dëgjuar e ka pësuar sulmuesi i Boltonit