Shala asiston në fitoren e madhe të Startit

Herolind Shala ka vazhduar me formë të mrekullueshme në kampionatin norvegjez.

Pasi zhvilloi dy ndeshje fantastike me Kosovën, koha ishte që Shala të shkëlqente në kampionat me skuadrën e tij Start.

Në javën e 23-të Start ishte mysafirë tek Bodo Glimt ku kanë marrë një fitore të madhe 1-2.

Shala si gjithnjë e nisi ndeshjen nga minuta e parë për skuadrën e tij ku në fund u tregua vendimtar.

26-vjeçari tregoi klasin e tij në minutën e 85-të, kur dha asistimin në golin e fitores të shënuar nga Bringaker.

Ishte kjo një ndeshje e mirë nga Herolindi, si në fazën defensive ashtu edhe në ofensivë.

Pas kësaj fitore, Start ka grumbulluar 23 pikë pas 23 ndeshjeve duke i ikur rrezikut.

Për Shalën ky ishte asistimi i dytë ndërsa ka shënuar edhe një gol në shtatë ndeshje të zhvilluara. /Telegrafi/