Bounedjah, sulmuesi që shënoi shtatë gola për 47 minuta në fitoren 10-1 të skuadrës së tij

Baghdad Bounedjah ka shënuar shtatë gola për 47 minuta në ndeshjen e fundjavës në kampionatin e Qatarit.

Fundjava e futbollit në Qatar ka dhuruar një ndeshje të madhe dhe një rekord të ri.

Skuadra e Al-Saddit ka fituar me rezultat 10-1 në ndeshjen e luajtur në shtëpi ndaj Al Arabit.

Në këtë fitore shkëlqeu sulmuesi algjerian, Baghdad Bounedjah, i cili shënoi plot shtatë gola për 47 minuta lojë.

Goli i parë i sulmuesit 27-vjeçar erdhi në minutën e 43-të të ndeshjes, ndërsa gjatë golat tjerë gjatë pjesës së dytë.

Bounedjah pastaj shënoi edhe në minutat (47′, 50′, 62′, 64′, 72′ dhe 89′).

Ndryshe, në skuadrën e Al-Sadd luan legjenda spanjolle, Xavi, dhe bashkëkombësi i tij, Gabi. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale