Bournemouthi e nënshtron Chelsean në Stamford Bridge (Video)

(Foto: Getty Images)

Chelsea ka pësuar humbje prej 0-3 nga Bournemouthi, në ndeshjen e zhvilluar para tifozëve në Stamford Bridge.

Gjysma e parë e takimit përfundoi pa gola, duke qenë se asnjëra nga skuadrat nuk arriti ta gjente rrjetin.

Jo shumë minuta brenda gjysmës së dytë, u zhbllokua rezultati. Pas një aksioni të shpejtë, Callum Wilson realizoi për mysafirët (51′). Rezultati u dyfishua në minutën e 64 me golin e shënuar nga Junior Stanislas.

Tri minuta më pas u shënua edhe goli i tretë i skuadrës vizitore, realizues ishte Nathan Ake (67′), ndërsa goli erdhi pas një goditjeje nga këndi dhe angazhimit më të mirë të mysafirëve.

Kjo humbje e lë Chelsean në vend të katërt në tabelë, me dy pikë më shumë se Tottenham Hotspur që pozicionohet një vend më poshtë.

Bournemouthi është i dhjeti në tabelë pas 25 javëve në Ligën Premier, ku ka shënuar shtatë fitore, shtatë barazime dhe 11 humbje.

Në xhiron e ardhshme, Chelsea është mysafir i Watfordit, kurse Bournemouthi e pret Stoke Cityn. /Telegrafi/

Ousmane Dembele: Ashtu siç tha Marcel Desailly, Mbappe do të transferohet në Ligën Saudite

As te Barcelona e as te Real Madridi - mësohet se ku po transferohet Messinho

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua

Ten Hag u vërshëllye nga tifozët në Old Trafford

Pep Guardiola emëron një lojtar që e ndaloi Arsenalin të bëhej kampion i Ligës Premier

Ish lojtari i Liverpoolit dhe Anglisë,  tani 32 vjeç në kërkim të një klubit të ri përmes LinkedIn

Ish lojtari i Liverpoolit dhe Anglisë, tani 32 vjeç në kërkim të një klubit të ri përmes LinkedIn