PSG u kthehet fitoreve në Ligue 1, triumfon ndaj Montpellier

Paris Saint Germaini u është kthyer fitoreve në Ligue 1 pas humbjes ndaj Lyonit me rezultat 2-1.

Këtë herë klubi nga Parisi fitoi ndaj Montpellierit me rezultat 4-0.

I pari që shënoi në këtë takim ishte Edinson Cavani në minutë e 11-të, ndërsa Neymar në minutën e 40-të nga pika e bardhë.

Dy golat e fundit në takim u shënuan nga Angel Di Maria (70′) dhe Neymar në minutën e 82-të.

Pas kësaj fitore PSG vazhdon në venin e parë me 59 pikë, kurse Montpellieri në pozitën e shtatë me 31 pikë.

Ndeshja e ardhshme e klubit parisien është ndaj Lille. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madridi shpreh interesim për top yllin e Liverpoolit – nuk bëhet fjalë për Alexander-Arnold

Stërvitja e jashtëzakonshme e Usyk në Spanjë për tu përgatitur për Furyn: 250 raunde me 40 boksierë të ndryshëm

Pasuria marramendëse e Tyson Fury: Sa para fiton boksieri britanik pas çdo lufte?

Pse fituesi i Kupës së Kosovës i intereson edhe Llapit, Dritës dhe Malishevës?

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve