Fitorja e Kosovës kundër Maqedonisë përmes fotografive

Kosova ka shënuar fitore historike që nga pranimi në FIBA.

Basketbollistët tanë kanë triumfuar kundër maqedonasve me rezultat 72:68.

Djemtë e përfaqësueses së Kosovës si kurrë më parë treguan një lojë të bukur dhe me këtë rast kënaqën shikuesit e pranishëm në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Me një lojë të bukur dhe paraqitje fantastike pjesa e parë përfundoi me njëzet pikë epërsi 40:20.

Por, në pjesën e dytë mysafirët u angazhuan më tepër dhe zvogëluan epërsinë në dy pikë, por që nuk ishte e mjaftueshme, pasi që Kosova triumfoi me rezultat 72:68.

Takimi është i vlefshëm për parakualifikueset e botërorit “Kina 2019”, ku Kosova gjendet në grupin C sëbashku edhe me Estoninë.

E më poshtë mund t’i shikoni disa imazhe të fitores historike të Kosovës të bëra nga fotografi, Ridvan Slivova. /Telegrafi/

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë