Rikthim sensacional i Denverit kundër Chicagos (Video)

Apr 8, 2016; Denver, CO, USA; Denver Nuggets forward Will Barton (5) celebrates with teammates guard JaKarr Sampson (9) and guard Emmanuel Mudiay (0) after a play in the second quarter against the San Antonio Spurs at the Pepsi Center. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Mbrëmë janë zhvilluar katër ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit NBA.

Denver Nuggets mposhti Chicago Bullsin me rezultat prej 110:107 pas një rikthimi sensacional të rezultatit.

Bullsat e startuan për mrekulli ndeshjen kur arritën avantazhin 31:19 pas vetëm 12 minutave të para. Por, basketbollistët e Nuggets përmbysën gjithçka në çerekun e dytë pas një serie të pabesueshme prej 24-0 për të marrë avantazhin 41:31, transmeton Telegrafi.

Jamal Murray shënoi 24 pikë dhe pati 6 kërcime. Gallinari shtoi 15 dhe Nurkić regjistroi ‘double-double’ me 14 pikë dhe po aq kërcime.

Jimmy Butler në anën tjetër realizoi 35 pikë, 8 kërcime dhe 5 asistime, ndërsa Dwayne Wade shtoi 22 pikë dhe tre kërcime.

Ndryshe kjo ishte fitorja e gjashtë për Denverin kundrejt tetë humbjeve ndërsa Bullsat regjistruan gjashtë humbje dhe kanë nëntë fitore. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:
New Orleans 112: 94 Atlanta

New York 107:103 Portland

L.A. Lakers 111-109 Oklahoma

Trajneri i Lilles befason për Edon Zhegrovën: Tregon pikën e fortë dhe të dobët të reprezentuesit të Kosovës

"Drita më bëri me shtëpi" - Faruk Statovci tregon se si me paratë e fituara te klubi gjilanas kishte ndërtuar shtëpitë në fshat

Superliga
Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në

Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në "Santiago Bernabeu"

A do të luante me një ekip me Ronaldon? Kjo ishte përgjigja e Messit

Katër lojtarë të Real Madridit që kanë luajtur çdo minutë deri më tani, por gjashtë të tjerë nuk janë aktivizuar fare

Askush nuk po mund ta besoj pasimin që ylli i Liverpoolit ka bërë te Xavi Simons