LAJMI I FUNDIT:

Zvicra

696 Artikuj

Kurti: Zvicra, një ndër investitorët kryesorë në Kosovë me 1.1 miliard euro investime

Kurti: Zvicra, një ndër investitorët kryesorë në Kosovë me 1.1 miliard euro investime

Të Tjera
Dasmë unike, çifti martohet në malin me borë të Zvicrës me mbi dy mijë metra lartësi

Dasmë unike, çifti martohet në malin me borë të Zvicrës me mbi dy mijë metra lartësi

Interesante
“Meritonte shumë më shumë” – Fansat e Eurovisionit u larguan me zemër të thyer, pasi Olly Alexander mori zero pikë në votën e publikut

“Meritonte shumë më shumë” – Fansat e Eurovisionit u larguan me zemër të thyer, pasi Olly Alexander mori zero pikë në votën e publikut

Yjet
Nemo i Zvicrës thyen trofeun e Eurovisionit, vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues

Nemo i Zvicrës thyen trofeun e Eurovisionit, vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues

Yjet
Nemo nga Zvicra është artisti i parë i gjinisë asnjanëse që fiton Eurovisionin – ai valviti edhe flamurin e komuniteti jo binar

Nemo nga Zvicra është artisti i parë i gjinisë asnjanëse që fiton Eurovisionin – ai valviti edhe flamurin e komuniteti jo binar

Yjet
Zvicra fiton “Eurovision 2024”

Zvicra fiton “Eurovision 2024”

Muzikë
Nga Zvicra në Ukrainë, imazhe që tregojnë se qiellin e cilave vende e ndriçoi Aurora

Nga Zvicra në Ukrainë, imazhe që tregojnë se qiellin e cilave vende e ndriçoi Aurora

Shkencë
Dy artistë të papërcaktuar në gjini, kanë arritur që të kalojnë në finalen e “Eurovision 2024”

Dy artistë të papërcaktuar në gjini, kanë arritur që të kalojnë në finalen e “Eurovision 2024”

Yjet
A po e ndryshon Zvicra politikën neutrale shkaku i pushtimit rus në Ukrainë?

A po e ndryshon Zvicra politikën neutrale shkaku i pushtimit rus në Ukrainë?

Nga Bota
Kush do të fitojë Eurovisionin këtë vit?

Kush do të fitojë Eurovisionin këtë vit?

Muzikë
Vrima e akullit në Antarktidë sa madhësia e Zvicrës vazhdon e rritet – shkencëtarët e zbulojnë pse

Vrima e akullit në Antarktidë sa madhësia e Zvicrës vazhdon e rritet – shkencëtarët e zbulojnë pse

Shkencë
Dhjetë aeroportet më të pastra në botë – vetëm një është në Evropë

Dhjetë aeroportet më të pastra në botë – vetëm një është në Evropë

Nga Bota
Anëtarësimi i Kosovës në KiE-së, Kosova dhe Zvicra mbajnë takimin konsultativ

Anëtarësimi i Kosovës në KiE-së, Kosova dhe Zvicra mbajnë takimin konsultativ

Kosovë
Zelensky tregon se kush janë ftuar në samitin e paqes në Zvicër

Zelensky tregon se kush janë ftuar në samitin e paqes në Zvicër

Nga Bota
Samiti i paqes për Ukrainën: Çfarë është dhe a do të jetë Rusia pjesë e tij?

Samiti i paqes për Ukrainën: Çfarë është dhe a do të jetë Rusia pjesë e tij?

Nga Bota
Bislimi takohet me Sekretarin e Shtetit të Zvicrës, diskutime për zhvillimin ekonomik dhe anëtarësimin në KiE

Bislimi takohet me Sekretarin e Shtetit të Zvicrës, diskutime për zhvillimin ekonomik dhe anëtarësimin në KiE

Kosovë
Bislimi takohet me deputetët zviceranë, flasin për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Bislimi takohet me deputetët zviceranë, flasin për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Komiteti parlamentar zviceran mbështet planin e ndihmës prej 5.5 miliardë dollarësh për Ukrainën

Komiteti parlamentar zviceran mbështet planin e ndihmës prej 5.5 miliardë dollarësh për Ukrainën

Nga Bota
Rusia kërkon të prishë Samitin e Paqes, thotë Zelensky

Rusia kërkon të prishë Samitin e Paqes, thotë Zelensky

Nga Bota
Zvicra i kërkon Serbisë të mos e bllokojë Kosovën, ndërsa Kosovës të themelojë Asociacionin

Zvicra i kërkon Serbisë të mos e bllokojë Kosovën, ndërsa Kosovës të themelojë Asociacionin

Kosovë
Bora mbulon Zvicrën dhe Gjermaninë

Bora mbulon Zvicrën dhe Gjermaninë

Evropa
Fshati italian që përdor pasqyrën për t’u ngrohur me rreze dielli

Fshati italian që përdor pasqyrën për t’u ngrohur me rreze dielli

Interesante
Zvicra do të jetë nikoqir i konferencës për paqe në Ukrainë

Zvicra do të jetë nikoqir i konferencës për paqe në Ukrainë

Evropa
Tre të vdekur nga një ortek në resortin e skive Zermatt në Zvicër – pamje që tregojnë momentin e frikshëm

Tre të vdekur nga një ortek në resortin e skive Zermatt në Zvicër – pamje që tregojnë momentin e frikshëm

Evropa