LAJMI I FUNDIT:

Zorrët

36 Artikuj

Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Simptomat më pak të njohura që tregojnë se keni probleme me zorrët

Këshilla mjekësore
Çfarë lidhje kanë temperatura e trupit dhe sepsa? Edhe e ulëta nuk është e mirë për shëndetin

Çfarë lidhje kanë temperatura e trupit dhe sepsa? Edhe e ulëta nuk është e mirë për shëndetin

Këshilla mjekësore
Ngatërrimi, bllokimi ose lidhja e zorrëve, shkaktohet edhe nga ilaçet

Ngatërrimi, bllokimi ose lidhja e zorrëve, shkaktohet edhe nga ilaçet

Këshilla mjekësore
Shprehitë e mëngjesit për të pasur funksion të mirë tretës

Shprehitë e mëngjesit për të pasur funksion të mirë tretës

Këshilla mjekësore
Të ruajmë ekuilibrin e zorrëve

Të ruajmë ekuilibrin e zorrëve

Ushqimi dhe Dieta
Tetë zakone të jetesës që janë vendimtare për shëndetin e sistemit tretës

Tetë zakone të jetesës që janë vendimtare për shëndetin e sistemit tretës

Këshilla mjekësore
Si mund ta dëmtojnë shëndetin problemet me zorrët

Si mund ta dëmtojnë shëndetin problemet me zorrët

Shëndetësi Lajme
Misri, ushqim ideal për të testuar funksionin e zorrëve

Misri, ushqim ideal për të testuar funksionin e zorrëve

Këshilla mjekësore
Merrni menjëherë probiotik nëse i keni këto simptoma! Cili funksionon më mirë në zorrët dhe cilët nuk duhen blerë

Merrni menjëherë probiotik nëse i keni këto simptoma! Cili funksionon më mirë në zorrët dhe cilët nuk duhen blerë

Këshilla mjekësore
Gjithçka që duhet të dini rreth virusit të zorrëve te fëmijët

Gjithçka që duhet të dini rreth virusit të zorrëve te fëmijët

Shëndetësi Lajme
Zorrët ju kërcasin dhe nuk jeni të uritur? Tri arsye pse ndodh kështu, një arsye nuk duhet ta injoroni!

Zorrët ju kërcasin dhe nuk jeni të uritur? Tri arsye pse ndodh kështu, një arsye nuk duhet ta injoroni!

Këshilla mjekësore
Hani më shumë nga ky frut popullor për të shëruar zorrët dhe ulur kolesterolin

Hani më shumë nga ky frut popullor për të shëruar zorrët dhe ulur kolesterolin

Të njohim produktet
Parandaloni kapsllëkun: Stimulimi natyral i zorrëve që funksionon!

Parandaloni kapsllëkun: Stimulimi natyral i zorrëve që funksionon!

Këshilla mjekësore
Çfarë të konsumoni dhe çfarë të shmangni për zorrë të shëndetshme

Çfarë të konsumoni dhe çfarë të shmangni për zorrë të shëndetshme

Këshilla mjekësore
Si ndikon uji i ftohtë në tretjen dhe shëndetin e zorrëve

Si ndikon uji i ftohtë në tretjen dhe shëndetin e zorrëve

Shëndetësi Lajme
Qetësimi i simptomave të ekzemës

Qetësimi i simptomave të ekzemës

Këshilla mjekësore
Kardio-programi i cili rregullon punën e zorrëve, përshpejton metabolizmin, shkrin dhjamin në afat rekord

Kardio-programi i cili rregullon punën e zorrëve, përshpejton metabolizmin, shkrin dhjamin në afat rekord

Të tjera
Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Mjekësi alternative
Pastroni barkun tuaj: Pesë ushtrime të cilat nxjerrin helmin nga zorrët!

Pastroni barkun tuaj: Pesë ushtrime të cilat nxjerrin helmin nga zorrët!

Këshilla mjekësore
Si t’i pastroni organet nga toksinat dhe të mos sëmureni apo ndiheni të lodhur më asnjëherë

Si t’i pastroni organet nga toksinat dhe të mos sëmureni apo ndiheni të lodhur më asnjëherë

Këshilla mjekësore
Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh: Kefiri me këta përbërës është racioni më i mirë!

Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh: Kefiri me këta përbërës është racioni më i mirë!

Ushqim i shëndetshëm
Nuk shkoi në tualet për një javë, 80-vjeçarit gati sa nuk i “shpërthyen” zorrët (Foto)

Nuk shkoi në tualet për një javë, 80-vjeçarit gati sa nuk i “shpërthyen” zorrët (Foto)

Interesante
Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëmundjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëmundjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

Mjekësi alternative
A e dini që zorrët kanë ndikim të madh në shëndetin mendor!

A e dini që zorrët kanë ndikim të madh në shëndetin mendor!

Shëndetësi Lajme