LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet e parakohshme

180 Artikuj

Haxhiu përmes një video ironizon me partitë opozitare për zgjedhjet e parakohshme

Haxhiu përmes një video ironizon me partitë opozitare për zgjedhjet e parakohshme

Kosovë
Takohet kryesia e PDK-së, Krasniqi: Keqardhje për humbjen e mundësisë për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme

Takohet kryesia e PDK-së, Krasniqi: Keqardhje për humbjen e mundësisë për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme

Politikë
Krasniqi: Mundësia për shpërndarjen e Kuvendit është shteruar, i habitur që partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

Krasniqi: Mundësia për shpërndarjen e Kuvendit është shteruar, i habitur që partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

Kosovë
Deliu-Kodra: PDK do ta votojë shpërbërjen e Kuvendit

Deliu-Kodra: PDK do ta votojë shpërbërjen e Kuvendit

Politikë
Haradinaj mesazh PDK-së: Kurti po synon t’ju shkatërrojë – kështu bëri me LDK-në

Haradinaj mesazh PDK-së: Kurti po synon t’ju shkatërrojë – kështu bëri me LDK-në

Politikë
Zgjedhje të parakohshme parlamentare gjatë verës? Baraliu komenton situatën politike

Zgjedhje të parakohshme parlamentare gjatë verës? Baraliu komenton situatën politike

Mirjeta Hajzeraj
PDK-ja s’ka vija të kuqe me asnjë parti, përfshirë edhe VV-në e Kurtit

PDK-ja s’ka vija të kuqe me asnjë parti, përfshirë edhe VV-në e Kurtit

Politikë
Krasniqi përmend dy data për mbajtjen e zgjedhjeve, s’tregon nëse do bëjnë koalicion me VV-në

Krasniqi përmend dy data për mbajtjen e zgjedhjeve, s’tregon nëse do bëjnë koalicion me VV-në

Politikë
Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Politikë
Pse Kurti është i interesuar për zgjedhje gati në fund të mandatit?

Pse Kurti është i interesuar për zgjedhje gati në fund të mandatit?

Kosovë
Rrustemi: LVV e gatshme për zgjedhje të parakohshme, do t’i fitojmë mbi 51 për qind

Rrustemi: LVV e gatshme për zgjedhje të parakohshme, do t’i fitojmë mbi 51 për qind

Politikë
Tahiri i AAK-së: Shpërndarja e Kuvendit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

Tahiri i AAK-së: Shpërndarja e Kuvendit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

Kosovë
Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Jehona Hulaj
PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

Kosovë
Kandidatura e Bedri Hamzës për kryeministër, analisti Arifi: PDK e zgjodhi me qëllim të fokusimit në temat ekonomike

Kandidatura e Bedri Hamzës për kryeministër, analisti Arifi: PDK e zgjodhi me qëllim të fokusimit në temat ekonomike

Mirjeta Hajzeraj
Kërkesat dhe ofertat për zgjedhje të parakohshme, lojë apo realitet?

Kërkesat dhe ofertat për zgjedhje të parakohshme, lojë apo realitet?

Politikë
Deklaratat për zgjedhje, Konjufca: Mazhoranca nuk ka vullnet që vendi të shkojë në zgjedhje përmes dorëheqjes së Qeverisë

Deklaratat për zgjedhje, Konjufca: Mazhoranca nuk ka vullnet që vendi të shkojë në zgjedhje përmes dorëheqjes së Qeverisë

Kosovë
Propozimi i PDK-së për datën e zgjedhjeve, ristrukturimi në këtë parti dhe deklarata e Hamzës për Kurtin, Abdixhikun e Haradinajn

Propozimi i PDK-së për datën e zgjedhjeve, ristrukturimi në këtë parti dhe deklarata e Hamzës për Kurtin, Abdixhikun e Haradinajn

Kosovë
PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

Kosovë
Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Jehona Hulaj
​Haradinaj: AAK i jep rëndësi mënyrës se si të shkohet në zgjedhje, ende nuk ka kandidat për kryeministër

​Haradinaj: AAK i jep rëndësi mënyrës se si të shkohet në zgjedhje, ende nuk ka kandidat për kryeministër

Kosovë
Hoxha: Kurti nuk po kalon kohë të lehtë në politikë, e pakuptimtë oferta e tij për opozitën

Hoxha: Kurti nuk po kalon kohë të lehtë në politikë, e pakuptimtë oferta e tij për opozitën

Politikë
Deliu-Kodra: Kryeministri është dorëzuar

Deliu-Kodra: Kryeministri është dorëzuar

Kosovë
LVV sfidon opozitën: Nëse ka kërkesë do të mbështesim shpërndarjen e Kuvendit

LVV sfidon opozitën: Nëse ka kërkesë do të mbështesim shpërndarjen e Kuvendit

Kosovë