LAJMI I FUNDIT:

Zelanda e Re

348 Artikuj

Zjarr në një bujtinë në Zelandën e Re, gjashtë të vdekur – dëshmitarët që “ikën me pizhame” tregojnë tmerrin që panë

Zjarr në një bujtinë në Zelandën e Re, gjashtë të vdekur – dëshmitarët që “ikën me pizhame” tregojnë tmerrin që panë

Nga Bota
Dritat polare dhurojnë spektakël në Zelandë të Re

Dritat polare dhurojnë spektakël në Zelandë të Re

Interesante
Britania, SHBA, Kanadaja… disa nga vendet që ndaluan përdorimin e aplikacionit kinez TikTok

Britania, SHBA, Kanadaja… disa nga vendet që ndaluan përdorimin e aplikacionit kinez TikTok

Lajme Teknologji
Zelanda e Re do të ndalojë TikTok-un në pajisjet që kanë të bëjnë me parlamentin, citon shqetësimet e sigurisë

Zelanda e Re do të ndalojë TikTok-un në pajisjet që kanë të bëjnë me parlamentin, citon shqetësimet e sigurisë

Lajme Teknologji
Adoleshentët kërcenin një valle tradicionale lufte – bëhen hit në Zelandë të Re

Adoleshentët kërcenin një valle tradicionale lufte – bëhen hit në Zelandë të Re

Fun Lajme
Pasi i vënë zjarrin aeroplanit, rebelët me hark dhe shigjeta në rajonin e largët të Papuas marrin peng pilotin e Zelandës së Re – kanë një kërkesë për Indonezinë

Pasi i vënë zjarrin aeroplanit, rebelët me hark dhe shigjeta në rajonin e largët të Papuas marrin peng pilotin e Zelandës së Re – kanë një kërkesë për Indonezinë

Nga Bota
Tërmet me magnitudë 6.1 godet Zelandën e Re

Tërmet me magnitudë 6.1 godet Zelandën e Re

Nga Bota
Cikloni Gabriel, momenti kur uji “merr me vete” urën në Zelandën e Re

Cikloni Gabriel, momenti kur uji “merr me vete” urën në Zelandën e Re

Australia
Cikloni Gabriel godet Zelandën e Re, shemben rrugët e urat – 200 mijë banorë mbesin pa rrymë

Cikloni Gabriel godet Zelandën e Re, shemben rrugët e urat – 200 mijë banorë mbesin pa rrymë

Australia
Drogë me vlerë gjysmë miliardë dollarë është kapur “duke notuar” në Oqeanin Paqësor – sasia ndër më të mëdhatë në historinë e Zelandës së Re

Drogë me vlerë gjysmë miliardë dollarë është kapur “duke notuar” në Oqeanin Paqësor – sasia ndër më të mëdhatë në historinë e Zelandës së Re

Nga Bota
Përmbytjet në Zelandën e Re, të paktën katër persona kanë humbur jetën

Përmbytjet në Zelandën e Re, të paktën katër persona kanë humbur jetën

Australia
Chris Hipkins betohet si kryeministri i 41-të i Zelandës së Re

Chris Hipkins betohet si kryeministri i 41-të i Zelandës së Re

Australia
Chris Hipkins pritet të zëvendësojë Jacinda Ardern në postin e kryeministrit të Zelandës së Re

Chris Hipkins pritet të zëvendësojë Jacinda Ardern në postin e kryeministrit të Zelandës së Re

Nga Bota
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern do të japë dorëheqje muajin e ardhshëm

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern do të japë dorëheqje muajin e ardhshëm

Australia
Zelanda e Re po përballet me një valë të nxehtë detare

Zelanda e Re po përballet me një valë të nxehtë detare

Nga Bota
Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën – edhe pak orë kanë mbetur që Kosova të hyjë në 2023

Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën – edhe pak orë kanë mbetur që Kosova të hyjë në 2023

Nga Bota
Bota feston vitin 2023

Bota feston vitin 2023

Nga Bota
Viti i Ri tashmë ka arritur në Kiribati, Samoa dhe Zelanda të Re

Viti i Ri tashmë ka arritur në Kiribati, Samoa dhe Zelanda të Re

Nga Bota
Zelanda e Re ia ndalon përgjithmonë blerjen e cigareve, të gjithë atyre që kanë lindur pas vitit 2008

Zelanda e Re ia ndalon përgjithmonë blerjen e cigareve, të gjithë atyre që kanë lindur pas vitit 2008

Australia
Toyota Corolla e vitit 1993 e shoferit në Zelandë të Re ka kaluar 2 milionë kilometra – dhe nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq

Toyota Corolla e vitit 1993 e shoferit në Zelandë të Re ka kaluar 2 milionë kilometra – dhe nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq

Auto Lajme
Pronari në Zelandë të Re ofron një “Tesla” falas për këdo që ia blen shtëpinë

Pronari në Zelandë të Re ofron një “Tesla” falas për këdo që ia blen shtëpinë

Interesante
Një robot bujqësor – autonom me shumë përdorime – nga Zelanda e Re pritet të transformojë industrinë

Një robot bujqësor – autonom me shumë përdorime – nga Zelanda e Re pritet të transformojë industrinë

Lajme Teknologji
​Osmani në takim me kryeministren e Zelandës së Re: Bota është më paqësore kur i japim hapësirë grave

​Osmani në takim me kryeministren e Zelandës së Re: Bota është më paqësore kur i japim hapësirë grave

Kosovë
​Jacinda Ardern pret që Zelanda e Re të bëhet republikë gjatë jetës së saj

​Jacinda Ardern pret që Zelanda e Re të bëhet republikë gjatë jetës së saj

Nga Bota