LAJMI I FUNDIT:

Zagreb

51 Artikuj

Mes frikës nga COVID-19 dhe tërmetit, kështu dukej Zagrebi sot

Mes frikës nga COVID-19 dhe tërmetit, kështu dukej Zagrebi sot

Ballkan
Sabri Fejzullahu reagon pas tërmetit në Zagreb: Ju shpreh dhimbjen time për këtë situatë me lutje që të bëhet mirë

Sabri Fejzullahu reagon pas tërmetit në Zagreb: Ju shpreh dhimbjen time për këtë situatë me lutje që të bëhet mirë

Yjet
Komisioni Evropian i ofron ndihmë Kroacisë pas goditjes nga tërmeti

Komisioni Evropian i ofron ndihmë Kroacisë pas goditjes nga tërmeti

Ballkan
Tërmeti në Zagreb, një 15-vjeçar vdes nën gërmadha

Tërmeti në Zagreb, një 15-vjeçar vdes nën gërmadha

Ballkan
Përgatitje për coronavirusin, shtretërit spitalorë po instalohen në një sallë të koncerteve në Zagreb

Përgatitje për coronavirusin, shtretërit spitalorë po instalohen në një sallë të koncerteve në Zagreb

Ballkan
Kroacia në panik, dy persona në Zagreb dyshohet se janë të infektuar me coronavirus

Kroacia në panik, dy persona në Zagreb dyshohet se janë të infektuar me coronavirus

Ballkan
​​Kroacia merr presidencën e radhës të BE

​​Kroacia merr presidencën e radhës të BE

Ballkan
Kolinda këndon sërish, kësaj radhe për kryetarin e Zagrebit

Kolinda këndon sërish, kësaj radhe për kryetarin e Zagrebit

Muzikë
Alarmi i rremë për bombë në Zagreb

Alarmi i rremë për bombë në Zagreb

Nga Bota
Shpërthim në një ndërtesë banimi në Zagreb, plaçkitet një bankomat në Rjekë

Shpërthim në një ndërtesë banimi në Zagreb, plaçkitet një bankomat në Rjekë

Ballkan
Kryebashkiaku i Zagrebit i bën të gjithë të qeshin gjatë një loje Bowlingu – dështon dy herë, pastaj rrëzohet në tokë (Video)

Kryebashkiaku i Zagrebit i bën të gjithë të qeshin gjatë një loje Bowlingu – dështon dy herë, pastaj rrëzohet në tokë (Video)

Dështime
“The Hitman’s Bodyguard 2” do të xhirohet edhe në Zagreb

“The Hitman’s Bodyguard 2” do të xhirohet edhe në Zagreb

TV / Film
Norma e papunësisë në Kroaci për herë të parë në 8 muaj tejkalon 10%

Norma e papunësisë në Kroaci për herë të parë në 8 muaj tejkalon 10%

Ballkan
Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

Interesante
Viktima e parë nga ethet e Nilit në Zagreb

Viktima e parë nga ethet e Nilit në Zagreb

Nga Bota
Pjesëmarrësit e festivalit befasohen me “byrekun hamburger”, thonë se është më i mirë se ai me djathë (Foto)

Pjesëmarrësit e festivalit befasohen me “byrekun hamburger”, thonë se është më i mirë se ai me djathë (Foto)

Interesante
Muzeu që ruan kujtesën e zemrave të lënduara

Muzeu që ruan kujtesën e zemrave të lënduara

Fakte
Afaristi nga Maqedonia ka humbur jetën në Istër, pas një aksidenti të tmerrshëm

Afaristi nga Maqedonia ka humbur jetën në Istër, pas një aksidenti të tmerrshëm

Amir Jakupi
‘Nuk flitet për tërheqjen e ambasadorit nga Beogradi’

‘Nuk flitet për tërheqjen e ambasadorit nga Beogradi’

Nga Bota
Misteri i Zagrebit: Kush po ujit lulet në çatinë e shtëpisë së braktisur? (Foto)

Misteri i Zagrebit: Kush po ujit lulet në çatinë e shtëpisë së braktisur? (Foto)

Interesante
Plaçkitësi i armatosur arrestohet në vendin e ngjarjes (Video)

Plaçkitësi i armatosur arrestohet në vendin e ngjarjes (Video)

Nga Bota
Poposki në takim ministror joformal të vendeve pjesëmarrëse në PBEJ

Poposki në takim ministror joformal të vendeve pjesëmarrëse në PBEJ

Emir Hamzai
Demaj në Zagreb kërkon anëtarësimin e Kosovës në Kartën e Adriatikut

Demaj në Zagreb kërkon anëtarësimin e Kosovës në Kartën e Adriatikut

Kosovë
Maqedonia merr pjesë në takimin ministror në lidhje mbi situatën e sigurisë në rajon

Maqedonia merr pjesë në takimin ministror në lidhje mbi situatën e sigurisë në rajon

Emir Hamzai