LAJMI I FUNDIT:

Xhavit Haliti

385 Artikuj

A kishte plan për vrasjen e ish-presidentit Rugova në Tiranë, përgjigjet Xhavit Haliti

A kishte plan për vrasjen e ish-presidentit Rugova në Tiranë, përgjigjet Xhavit Haliti

Kosovë
“Për Rugovën nuk folën ata që do duhej të flisnin”, Isa Mustafa reagon pas konferencës së LDK-së “Rugova dhe Perëndimi”

“Për Rugovën nuk folën ata që do duhej të flisnin”, Isa Mustafa reagon pas konferencës së LDK-së “Rugova dhe Perëndimi”

Politikë
Tha se Ibrahim Rugova kishte kërkuar azil në Gjermani, Gërvalla e quan gënjeshtar të madh Halitin

Tha se Ibrahim Rugova kishte kërkuar azil në Gjermani, Gërvalla e quan gënjeshtar të madh Halitin

Politikë
Haliti: Ibrahim Rugova ka kërkuar azil në Gjermani, thoshin se UÇK-ja do ta vrasë nëse vjen në Kosovë

Haliti: Ibrahim Rugova ka kërkuar azil në Gjermani, thoshin se UÇK-ja do ta vrasë nëse vjen në Kosovë

Kosovë
Haliti: Qëllimi i LPK-së ka qenë që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë, por nuk realizohet gjithçka

Haliti: Qëllimi i LPK-së ka qenë që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë, por nuk realizohet gjithçka

Kosovë
Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

Kosovë
Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Siguri
Avancimi drejt NATO-s, Haliti: Fiton Kosova, dështon Serbia

Avancimi drejt NATO-s, Haliti: Fiton Kosova, dështon Serbia

Kosovë
Kurti vazhdon takimet me partitë për zgjedhjet parlamentare – çfarë tha Haliti i PDK-së e çka Shala i LDK-së për koalicion me LVV-në

Kurti vazhdon takimet me partitë për zgjedhjet parlamentare – çfarë tha Haliti i PDK-së e çka Shala i LDK-së për koalicion me LVV-në

Kosovë
Haliti i PDK-së thotë se mund ta bëjnë Qeverinë bashkë me Kurtin

Haliti i PDK-së thotë se mund ta bëjnë Qeverinë bashkë me Kurtin

Kosovë
Haliti: Kosova pritet të pranohet partner i acociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Haliti: Kosova pritet të pranohet partner i acociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Kosovë
Haliti i përgjigjet Abdixhikut: Postin e kryetarit të LDK-së e ka falas

Haliti i përgjigjet Abdixhikut: Postin e kryetarit të LDK-së e ka falas

Politikë
Haliti e Haxhiu thanë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, reagon ashpër Surroi: Krejtësisht e pavërtetë

Haliti e Haxhiu thanë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, reagon ashpër Surroi: Krejtësisht e pavërtetë

Kosovë
Haliti thotë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, Haxhiu tregon emrat

Haliti thotë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, Haxhiu tregon emrat

Kosovë
Haliti: Tifozët e “Crvena Zvezda” po përgatiten për sulme terroriste në Kosovë

Haliti: Tifozët e “Crvena Zvezda” po përgatiten për sulme terroriste në Kosovë

Siguri
Sulmoi deputetin e LDK-së, Xhavit Haliti dënohet me 1 mijë euro gjobë

Sulmoi deputetin e LDK-së, Xhavit Haliti dënohet me 1 mijë euro gjobë

Drejtësi
Haliti thotë se politika dhe kryeprokurori i shtetit u organizuan ta eliminonin nga gara për deputet

Haliti thotë se politika dhe kryeprokurori i shtetit u organizuan ta eliminonin nga gara për deputet

Kosovë
“Rri serioz, nuk ka asgjë me qeshë”, gjykatësi ia tërheq vërejtjen Xhavit Halitit në seancë

“Rri serioz, nuk ka asgjë me qeshë”, gjykatësi ia tërheq vërejtjen Xhavit Halitit në seancë

Kosovë
Zgjedhjet e parakohshme, Haliti: Albini s’është aq naiv sa të dorëzohet me idenë e humbësit

Zgjedhjet e parakohshme, Haliti: Albini s’është aq naiv sa të dorëzohet me idenë e humbësit

Politikë
Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, mund t’i ndryshojë gjërat

Pretendimi se Vulin ishte në Kosovë ditën e sulmit në Banjskë, mund t’i ndryshojë gjërat

Siguri
Haliti: Aleksandar Vulin ishte në Kosovë kur ndodhi sulmi në Banjskë

Haliti: Aleksandar Vulin ishte në Kosovë kur ndodhi sulmi në Banjskë

Kosovë
​Dialogu Kosovë-Serbi, skepticizëm për zbatim të marrëveshjes gjatë këtij viti

​Dialogu Kosovë-Serbi, skepticizëm për zbatim të marrëveshjes gjatë këtij viti

Kosovë
​Opozita e shqetësuar për draftin e Asociacionit: Kurti i gatshëm të nënshkruaj gjithçka

​Opozita e shqetësuar për draftin e Asociacionit: Kurti i gatshëm të nënshkruaj gjithçka

Kosovë
Deputeti i PDK-së, Haliti: Milan Radoiçiq kërcënon udhëheqësit politikë përmes sms-ve

Deputeti i PDK-së, Haliti: Milan Radoiçiq kërcënon udhëheqësit politikë përmes sms-ve

Kosovë