LAJMI I FUNDIT:

Avancimi drejt NATO-s, Haliti: Fiton Kosova, dështon Serbia

Avancimi drejt NATO-s, Haliti: Fiton Kosova, dështon Serbia

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti është shprehur i lumtur me votimin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s për avancimin e statusit të Kosovës.

Haliti i cili ishte edhe prezent në momentin e votimit ka thënë se ku është lajm i mirë.

Ai e ka cilësuar këtë si fitore për Kosovën dhe dështim për Serbinë.


“Fiton Kosova, dështon Serbia. Lajmi i mirë. Nga sot Kuvendi i Kosovës ka statusin e anëtarit të asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s”, ka shkruar Haliti.

Asambleja Parlamentare e NATO-s, ka votuar pro avancimit të statusit të Kosovës në këtë organizatë.

Nga votimi vetëm një votë ishte kundër dhe 14 abstenime.

Kosova deri tash ka qenë anëtare vëzhguese, ndërkaq nga votimi i sotëm do të jetë anëtare e asocuar. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Politikë
Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Lajme
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Lajme
BE ndan 13 milionë euro për ushtrinë e Shqipërisë

BE ndan 13 milionë euro për ushtrinë e Shqipërisë

Lajme
Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Lajme
Zbulohet një altar i kohës romake në Drenicë, gërmimet arkeologjike vazhdojnë

Zbulohet një altar i kohës romake në Drenicë, gërmimet arkeologjike vazhdojnë

Lajme
Kalo në kategori