LAJMI I FUNDIT:

X

72 Artikuj

Threads po punon në zhvillimin e funksionit që kontrollon përmbajtjen e postimeve

Threads po punon në zhvillimin e funksionit që kontrollon përmbajtjen e postimeve

Lajme Teknologji
Veçori që shumëkush e ka pritur – si mund t’i editoni tekstin që e keni dërguar në telefonat Android

Veçori që shumëkush e ka pritur – si mund t’i editoni tekstin që e keni dërguar në telefonat Android

Mobile
Platforma e Elon Muskut po akuzohet për përfitime nga grupet terroriste

Platforma e Elon Muskut po akuzohet për përfitime nga grupet terroriste

Lajme Teknologji
Musk nuk do ta përdor numrin e telefonit, miliarderi shpjegoi pse e ka marrë këtë vendim

Musk nuk do ta përdor numrin e telefonit, miliarderi shpjegoi pse e ka marrë këtë vendim

Media Sociale
Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Lajme Teknologji
Krerët e teknologjisë dëshmojnë para Senatit amerikan

Krerët e teknologjisë dëshmojnë para Senatit amerikan

Lajme Teknologji
MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

Lajme Teknologji
Pse disa imazhe nuk u publikonin në platformën X

Pse disa imazhe nuk u publikonin në platformën X

Media Sociale
MrBeast zbulon fitimet nga videoja e parë në X, vendos t’i ndajë në një lojë për ndjekësit e tij – fatin mund ta provoni edhe ju

MrBeast zbulon fitimet nga videoja e parë në X, vendos t’i ndajë në një lojë për ndjekësit e tij – fatin mund ta provoni edhe ju

Lajme Teknologji
X ka prezantuar opsionin për thirrje audio dhe video për telefonat Android

X ka prezantuar opsionin për thirrje audio dhe video për telefonat Android

Lajme Teknologji
Musk ka shkarkuar 80 për qind të inxhinierëve të sigurisë së Twitterit

Musk ka shkarkuar 80 për qind të inxhinierëve të sigurisë së Twitterit

Media Sociale
MrBeast drejtuar Elon Muskut: Rrjeti social X nuk është një platformë e mirë për vlogerët

MrBeast drejtuar Elon Muskut: Rrjeti social X nuk është një platformë e mirë për vlogerët

Lajme Teknologji
Starlink lansoi satelitët që do të ofrojnë shërbime celulare nga hapësira për këdo në planet

Starlink lansoi satelitët që do të ofrojnë shërbime celulare nga hapësira për këdo në planet

Lajme Teknologji
Vlera e X thuhet se ka rënë 71% që nga blerja nga Musk dhe ndryshimi i emrit nga Twitter

Vlera e X thuhet se ka rënë 71% që nga blerja nga Musk dhe ndryshimi i emrit nga Twitter

Media Sociale
Viti i ndryshimeve në rrjetet sociale: Twitter shkoi, Threads erdhi, Inteligjenca Artificiale hyri në lojë

Viti i ndryshimeve në rrjetet sociale: Twitter shkoi, Threads erdhi, Inteligjenca Artificiale hyri në lojë

Lajme Teknologji
X përballet me padi, nuk u pagoi punëtorëve bonuset e premtuara

X përballet me padi, nuk u pagoi punëtorëve bonuset e premtuara

Lajme Teknologji
Viti në një fjalë: X

Viti në një fjalë: X

Jemima Kelly
BE-ja nis një hetim ndaj X të Elon Musk për dezinformim rreth luftës Izrael-Hamas

BE-ja nis një hetim ndaj X të Elon Musk për dezinformim rreth luftës Izrael-Hamas

Lajme Teknologji
Rama ballë për ballë me titanin e teknologjisë Elon Musk në Romë – publikon video gjatë bisedës me të

Rama ballë për ballë me titanin e teknologjisë Elon Musk në Romë – publikon video gjatë bisedës me të

Evropa
Llogaria e teoricientit të konspiracionit Alex Jones do të rikthehet në X, pas sondazhit nga Elon Musk

Llogaria e teoricientit të konspiracionit Alex Jones do të rikthehet në X, pas sondazhit nga Elon Musk

Media Sociale
A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

Lajme Teknologji
Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

Lajme Teknologji
Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X: “Vafshi në djall!”

Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X: “Vafshi në djall!”

Lajme Teknologji
Sa kushton llogaria juaj në “Dark Web”?

Sa kushton llogaria juaj në “Dark Web”?

Media Sociale