LAJMI I FUNDIT:

Musk njofton se videot e gjata së shpejti do të jenë të disponueshme në televizorët inteligjentë

Musk njofton se videot e gjata së shpejti do të jenë të disponueshme në televizorët inteligjentë

Videot e gjata së shpejti do të jenë të disponueshme edhe në televizorët inteligjentë, ka njoftuar miliarderi Elon Musk.

Ky lajm vjen pas raportimit se rrjeti social X ka planifikuar që javën e ardhshme të prezantojë një aplikacion televiziv për përdoruesit e Amazon dhe Samsung.

Ndryshe, platforma ka prezantuar një version të hershëm të thirrjeve me audio dhe video për disa përdorues tetorin e kaluar, pasi Musk kishte thënë se po planifikon ta kthejë atë në një aplikacion që ofron shërbime të ndryshme nga mesazhet deri te pagesat.


Por, siç duket, veçoria e radhës e aplikacionit do të jetë shfaqja e videove në televizorë, shkruan Reuters.

“Së shpejti”, tha Musk në një përgjigje ndaj postimit të një përdoruesi në X se videot e gjata do mund të shikohen direkt në televizora inteligjentë.

Bëhet e ditur se në përpjekjen për t’u bërë një platformë video, X ka krijuar partneritete me ish-komentatorin e Fox, Tucker Carlson, dhe ish-moderatorin e CNN-, Don Lemon. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
iPhone i parë i palosshëm i Apple mund të mbërrijë në vitin 2026

iPhone i parë i palosshëm i Apple mund të mbërrijë në vitin 2026

Teknologji
Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Teknologji
Kompania izraelite e sigurisë kibernetike Wiz “refuzon ofertën” prej 23 miliardë dollarësh të Google

Kompania izraelite e sigurisë kibernetike Wiz “refuzon ofertën” prej 23 miliardë dollarësh të Google

Teknologji
Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Teknologji
Wisk në pronësi të Boeing pret që taksia e saj ajrore pa pilot të transportojë pasagjerë 'më vonë gjatë dekadës'

Wisk në pronësi të Boeing pret që taksia e saj ajrore pa pilot të transportojë pasagjerë 'më vonë gjatë dekadës'

Teknologji
Nëse dëshironi të fshehni numrin tuaj në WhatsApp, aplikacioni po punon në një veçori të tillë

Nëse dëshironi të fshehni numrin tuaj në WhatsApp, aplikacioni po punon në një veçori të tillë

Teknologji
Kalo në kategori