LAJMI I FUNDIT:
Wayne Rooney

Wayne Rooney

383 Artikuj

Info

Wayne Rooney është sulmues legjendar anglez i lindur më 24 tetor 1985. Ai është kapiten te Manchester United.

“Ai nuk duket i lumtur as kur luan” –  Rooney i thotë Rashfordit të rishqyrtojë të ardhmen te Man United

“Ai nuk duket i lumtur as kur luan” – Rooney i thotë Rashfordit të rishqyrtojë të ardhmen te Man United

Premier League
Rooney me fjalë të mëdha për Mainoo, e krahason atë me ish-legjendën e futbollit

Rooney me fjalë të mëdha për Mainoo, e krahason atë me ish-legjendën e futbollit

Premier League
Rooney i jep fund karrierës së pasuksesshme si trajner dhe bëhet boksier – zbulohet kundërshtari me të cilin do të luftojë

Rooney i jep fund karrierës së pasuksesshme si trajner dhe bëhet boksier – zbulohet kundërshtari me të cilin do të luftojë

Boks
Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda

Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda

Premier League
Wayne Rooney thotë se do të dëshironte të ishte ndihmës i Pep Guardiolës

Wayne Rooney thotë se do të dëshironte të ishte ndihmës i Pep Guardiolës

Premier League
Wayne Rooney e nisi vitin e ri pa punë, shkarkohet nga Birmingham City

Wayne Rooney e nisi vitin e ri pa punë, shkarkohet nga Birmingham City

Ndërkombëtare
Rooney emëron katër legjenda të Man United, që do të kishin luajtur në ekipin aktual të Man Cityt

Rooney emëron katër legjenda të Man United, që do të kishin luajtur në ekipin aktual të Man Cityt

Premier League
Cole Palmer thyen përsëri zemrat e tifozëve të Manchester Cityt teksa ylli i Chelseat tregon se është tifoz i Man United dhe Rooneyt

Cole Palmer thyen përsëri zemrat e tifozëve të Manchester Cityt teksa ylli i Chelseat tregon se është tifoz i Man United dhe Rooneyt

Premier League
Rrëfimi dramatik i Wayne Rooneyt për të 20-tat e tij ka shokuar të gjithë në Angli

Rrëfimi dramatik i Wayne Rooneyt për të 20-tat e tij ka shokuar të gjithë në Angli

Ndërkombëtare
Rooney zbulon bashkëlojtarët e tij më të mirë dhe më të këqij gjatë karrierës së tij

Rooney zbulon bashkëlojtarët e tij më të mirë dhe më të këqij gjatë karrierës së tij

Premier League
“Një përvojë e tmerrshme”, Coolen Rooney flet për abortin që pësoi në shtatzëninë e parë

“Një përvojë e tmerrshme”, Coolen Rooney flet për abortin që pësoi në shtatzëninë e parë

Yjet
“Një ndeshje e keqe dhe ata të sulmojnë” – Rooney i dërgon mesazh Bellinghamit

“Një ndeshje e keqe dhe ata të sulmojnë” – Rooney i dërgon mesazh Bellinghamit

Ndërkombëtare
Coleen Rooney kujton momentin kur pothuajse i dha fund martesës me Wayne për shkak se u fotografua në momente intime me gra të tjera

Coleen Rooney kujton momentin kur pothuajse i dha fund martesës me Wayne për shkak se u fotografua në momente intime me gra të tjera

Yjet
Brenda rezidencës luksoze të Wayne Rooney në Angli që kushton 20 milionë euro

Brenda rezidencës luksoze të Wayne Rooney në Angli që kushton 20 milionë euro

Yjet
U largua nga DC United, skuadra angleze e ka prioritet të nënshkruajë me Wayne Rooneyn

U largua nga DC United, skuadra angleze e ka prioritet të nënshkruajë me Wayne Rooneyn

Ndërkombëtare
Coleen Rooney flet për tradhtinë e Wayne: Të paktën unë e di se çfarë bën ai

Coleen Rooney flet për tradhtinë e Wayne: Të paktën unë e di se çfarë bën ai

Yjet
Rooney tregon se cili sulmues do ta ndihmonte Manchester Unitedin të luftonte për tituj

Rooney tregon se cili sulmues do ta ndihmonte Manchester Unitedin të luftonte për tituj

Premier League
“Nuk mund të zgjidhja një” – Marcus Rashford emëron lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

“Nuk mund të zgjidhja një” – Marcus Rashford emëron lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

Premier League
Jack Wilshere emëron pesë bashkëlojtarët më të mirë – nuk ka vend për Mesut Ozil 

Jack Wilshere emëron pesë bashkëlojtarët më të mirë – nuk ka vend për Mesut Ozil 

Premier League
Rregullat e MLS-së i japin goditjen e parë Lionel Messit

Rregullat e MLS-së i japin goditjen e parë Lionel Messit

Ligat tjera
Kanë kaluar 11 vjet dhe Wayne Rooney ende nuk mund të besojë se titulli i Man City në 2012 nuk është vënë në dyshim

Kanë kaluar 11 vjet dhe Wayne Rooney ende nuk mund të besojë se titulli i Man City në 2012 nuk është vënë në dyshim

Premier League
Toni Kroos i përgjigjet Wayne Rooneyt për deklaratën që e nënvlerëson Real Madridin

Toni Kroos i përgjigjet Wayne Rooneyt për deklaratën që e nënvlerëson Real Madridin

Liga e Kampionëve
Wayne Rooney mund të debutojë si boksier dhe të përballet me Jake Paul

Wayne Rooney mund të debutojë si boksier dhe të përballet me Jake Paul

Boks
‘Ronaldo mori atë që deshi, por ai mbetet një legjendë e Unitedit’ – Rooney i vendosur në qëndrimin e tij

‘Ronaldo mori atë që deshi, por ai mbetet një legjendë e Unitedit’ – Rooney i vendosur në qëndrimin e tij

Premier League