LAJMI I FUNDIT:

Wales

119 Artikuj

E goditi me motoçikletë të moshuarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, 18-vjeçari nga Wales dënohet me 12 muaj burgim – kamerat e sigurisë zbuluan ngjarjen

E goditi me motoçikletë të moshuarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, 18-vjeçari nga Wales dënohet me 12 muaj burgim – kamerat e sigurisë zbuluan ngjarjen

Evropa
Infermierja uelsiane e dehur godet me veturë ish-të dashurin, kamerat e sigurisë kapin momentin

Infermierja uelsiane e dehur godet me veturë ish-të dashurin, kamerat e sigurisë kapin momentin

Evropa
Brenda varrezës së veturave në fushat e gjelbëruara të Uellsit, aty ku Range Roverët luksoz po ndryshken

Brenda varrezës së veturave në fushat e gjelbëruara të Uellsit, aty ku Range Roverët luksoz po ndryshken

Auto Lajme
Shtëpia i përfshihet nga zjarri, fqinjët reagojnë në sekondat e fundit – e shpëtojnë uelsianen pak çaste para shpërthimit

Shtëpia i përfshihet nga zjarri, fqinjët reagojnë në sekondat e fundit – e shpëtojnë uelsianen pak çaste para shpërthimit

Evropa
Rrihnin brutalisht të riun, nëna e tre fëmijëve ndërhyn për ta shpëtuar – policja britanike fiton epitetin e heroinës

Rrihnin brutalisht të riun, nëna e tre fëmijëve ndërhyn për ta shpëtuar – policja britanike fiton epitetin e heroinës

Evropa
Dhitë e egra pushtojnë parkingun e një marketi në Uels, disa luftonin mes vete

Dhitë e egra pushtojnë parkingun e një marketi në Uels, disa luftonin mes vete

Interesante
Artisti transformon pemën e dëmtuar në një dorë të drejtuar nga qielli

Artisti transformon pemën e dëmtuar në një dorë të drejtuar nga qielli

Lifestyle
Familja uelsiane has në krijesa të çuditshme deti, e kuptuan se janë specialitet i preferuar në Spanjë e Portugali – doli se kapin vlerën e 50 mijë funteve

Familja uelsiane has në krijesa të çuditshme deti, e kuptuan se janë specialitet i preferuar në Spanjë e Portugali – doli se kapin vlerën e 50 mijë funteve

Interesante
Kishte dalë për ta përshëndetur Princin Charles, burri humb baraspeshimin dhe rrëzohet pavetëdije në tokë

Kishte dalë për ta përshëndetur Princin Charles, burri humb baraspeshimin dhe rrëzohet pavetëdije në tokë

Nga Bota
E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

Nga Bota
Mashtruesit e shfrytëzuan gjendjen e krijuar nga pandemia, shitën gjëra të ndryshme për mbrojtje nga coronavirusi nëpërmjet internet dhe nuk i dërguar kurrë

Mashtruesit e shfrytëzuan gjendjen e krijuar nga pandemia, shitën gjëra të ndryshme për mbrojtje nga coronavirusi nëpërmjet internet dhe nuk i dërguar kurrë

Nga Bota
Konfirmohen 12 raste të reja me coronavirus në Britani të Madhe, rritja më e madhe e të diagnostikuarve brenda një dite

Konfirmohen 12 raste të reja me coronavirus në Britani të Madhe, rritja më e madhe e të diagnostikuarve brenda një dite

Nga Bota
Krijesa e pazakontë me dukje të ngjashme si krokodili dhe peshku

Krijesa e pazakontë me dukje të ngjashme si krokodili dhe peshku

Interesante
Shkak protestat e mbrojtësve të ambientit, Policia në Londër nuk po mund të merret me “kriminelët” tjerë, kërkon forca shtesë

Shkak protestat e mbrojtësve të ambientit, Policia në Londër nuk po mund të merret me “kriminelët” tjerë, kërkon forca shtesë

Nga Bota
Qëndrimi rrezikshëm para valëve gjigante, të shkaktuara prej stuhisë së fuqishme

Qëndrimi rrezikshëm para valëve gjigante, të shkaktuara prej stuhisë së fuqishme

Fun Lajme
Aston Martin zgjeron prodhimtarinë, përgatitet mirë për modelet e reja (Foto)

Aston Martin zgjeron prodhimtarinë, përgatitet mirë për modelet e reja (Foto)

Modelet e Reja
Nga jashtë duket si një shtëpi normale britanike, por nëse futeni brenda, do të mendoni se jeni diku në Azi (Foto/Video)

Nga jashtë duket si një shtëpi normale britanike, por nëse futeni brenda, do të mendoni se jeni diku në Azi (Foto/Video)

Interesante
Kthehet në shtëpi në orët e hershme të mëngjesit, macja troket dhe pret t’ia hapin derën (Video)

Kthehet në shtëpi në orët e hershme të mëngjesit, macja troket dhe pret t’ia hapin derën (Video)

Fun Lajme
Gaforrja e kaltër që gjendet vetëm një në dy milionë, befasoi peshkatarin që e zuri (Foto)

Gaforrja e kaltër që gjendet vetëm një në dy milionë, befasoi peshkatarin që e zuri (Foto)

Interesante
Vizatimin në mur e ngatërron me ndonjë rival, lehë sa herë që i shkon pranë (Video)

Vizatimin në mur e ngatërron me ndonjë rival, lehë sa herë që i shkon pranë (Video)

Dështime
Rrëzohet nga delet që po i ushqente, shpëtohet me vështirësi sepse vazhdonin t’i rrinin sipër (Video)

Rrëzohet nga delet që po i ushqente, shpëtohet me vështirësi sepse vazhdonin t’i rrinin sipër (Video)

Interesante
Vraponte nëpër lagjen periferike, vodhi pakon që kishte lënë postieri para një dere (Video)

Vraponte nëpër lagjen periferike, vodhi pakon që kishte lënë postieri para një dere (Video)

Dështime
Shpëtohen tre marinarë që dolën për xhiro me barkë, humbën në mjegullën e dendur (Video)

Shpëtohen tre marinarë që dolën për xhiro me barkë, humbën në mjegullën e dendur (Video)

Nga Bota
Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Fun Lajme