Një shtëpi e zakonshme familjare, e cila ka fshehur një “sekret të mrekullueshëm”, është vendosur të hapë dyert e saj vetëm për një ditë, edhe këtë vit.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, Don dhe Ann Knight kanë shpenzuar dhjetëra mijëra funte duke transformuar kopshtin e pasmë të shtëpisë së tyre me katër dhoma gjumi, në një parajsë të pabesueshme aziatike.

“E fshehur” prapa gardhit, shtëpia në Wales ka edhe një pishinë 5 metra të thellë, një portë japoneze dhe një ujëvarë.

Gjithashtu, dhjetëra bimë aziatike janë gjithashtu, së bashku me një kopsht të përkryer që thuhet se ka marrë disa orë çiftit për ta rregulluar.

Deri më tani rekordi i tyre është 142 vizitorë në një ditë, si dhe marrja e kërkesave private për të vizituar shtëpinë e tyre vazhdon. /Telegrafi/