LAJMI I FUNDIT:

E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

Një i ri u dërgua në stacionin policor nga prindërit e tij dhe iu tha për të rrëfyer se përdhunonte një vajzë të re që nuk e kishte raportuar kurrë krimin.

Reklama

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Jack Evans, 18 vjeç, i cili është dënuar me burg për dy vjet pasi pranoi përdhunimin.

Siç thuhet më tej, gjykata dëgjoi që prindërit e tij kishin gjetur një mesazh në telefonin e tij, në të cilën ai i kishte kërkuar falje vajzës dhe duke pranuar se çfarë kishte bërë ishte gabim.

Viktima e tij u gjurmua më vonë nga policia e Merthyr Tydfil në Wales dhe u tha atyre se ajo ishte paguar nga Evans.

Gjykata dëgjoi se Evans do t’i shpëtonte drejtësisë, por që prindërit i thanë atij që të rrëfejë ngjarjen.

“Ajo nuk bëri një ankesë por dy muaj më vonë Evans dhe njerka e tij erdhën në një stacion policie për të thënë atë që kishte ndodhur”.

Ndërkohë, Gareth Williams, duke e mbrojtur, kërkoi një dënim me kusht për shkak të “rrethanave të jashtëzakonshme”.

Ai tha: “Është jashtëzakonisht e rrallë që dikush të pranojë një vepër kaq të rëndë pa pasur ndonjë ankesë”.

Por gjykatësi Tracey Lloyd-Clarke tha që kishte tipare rënduese dhe Evans duhej të dënohej. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori