LAJMI I FUNDIT:

Viktor Orban

120 Artikuj

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun Lajme
Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Hungarezët zemërojnë përsëri ukrainasit, qeveria publikoi një video në të cilën Krimea shfaqej si pjesë e Rusisë

Evropa
Orban tregon arsyet se pse ishte e rëndësishme fitorja e Erdoganit

Orban tregon arsyet se pse ishte e rëndësishme fitorja e Erdoganit

Turqia
‘Absurde, poshtëruese dhe fyese’: Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

‘Absurde, poshtëruese dhe fyese’: Zyrtari i lartë ukrainas reagon ndaj deklaratave të kryeministrit hungarez

Nga Bota
Mickoski takon Orbanin: Mbështetje nga Hungaria në drejtim të realizimit të interesave strategjike të Maqedonisë

Mickoski takon Orbanin: Mbështetje nga Hungaria në drejtim të realizimit të interesave strategjike të Maqedonisë

Politikë
Këto janë 33 shtetet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE, Hungaria befason me votën kundër

Këto janë 33 shtetet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE, Hungaria befason me votën kundër

Kosovë
Hera e parë që nga ardhja në pushtet, presidentja hungareze vendos veto në ligjin e Orbanit

Hera e parë që nga ardhja në pushtet, presidentja hungareze vendos veto në ligjin e Orbanit

Evropa
Kryeministri hungarez hedh dyshime rreth anëtarësimit të Ukrainës në NATO

Kryeministri hungarez hedh dyshime rreth anëtarësimit të Ukrainës në NATO

Evropa
Orban dëbon kompanitë gjermane nga Hungaria

Orban dëbon kompanitë gjermane nga Hungaria

Botë
Zyra e Orbanit: Nuk do ta arrestonim Putinin nëse do të hynte në Hungari

Zyra e Orbanit: Nuk do ta arrestonim Putinin nëse do të hynte në Hungari

Evropa
Parlamenti hungarez po debaton për pranimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Parlamenti hungarez po debaton për pranimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Evropa
Orban tha se lufta në Ukrainë nuk është problem i hungarezëve, i reagon ashpër shefi i diplomacisë çeke

Orban tha se lufta në Ukrainë nuk është problem i hungarezëve, i reagon ashpër shefi i diplomacisë çeke

Evropa
Kryeministri hungarez Orban bëhet kinse është shumë i zënë për ta shmangur Zelenskyn

Kryeministri hungarez Orban bëhet kinse është shumë i zënë për ta shmangur Zelenskyn

Evropa
Kritikohet Orban, i vetmi lider evropian që nuk e duartrokiti Zelenskyn në samitin e BE-së

Kritikohet Orban, i vetmi lider evropian që nuk e duartrokiti Zelenskyn në samitin e BE-së

Evropa
Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Lajme Teknologji
Hungaria ka vetëm një mundësi për marrjen e miliarda eurove të ngrira nga BE-ja

Hungaria ka vetëm një mundësi për marrjen e miliarda eurove të ngrira nga BE-ja

Botë
Orban vjen edhe me një deklaratë ‘bombë’ – bën thirrje për ‘shpërndarjen e Parlamenti Evropian’

Orban vjen edhe me një deklaratë ‘bombë’ – bën thirrje për ‘shpërndarjen e Parlamenti Evropian’

Evropa
Orban tregon pse u shfaq me shallin “Hungaria e Madhe”, që përfshinte territore të Serbisë, Rumanisë dhe Ukrainës

Orban tregon pse u shfaq me shallin “Hungaria e Madhe”, që përfshinte territore të Serbisë, Rumanisë dhe Ukrainës

Evropa
“Hungaria e Madhe”: Shalli që kishte veshur Orban ka nxitur reagime në Serbi, Rumani dhe Ukrainë

“Hungaria e Madhe”: Shalli që kishte veshur Orban ka nxitur reagime në Serbi, Rumani dhe Ukrainë

Nga Bota
Orban: Merkel do ta kishte parandaluar luftën në Ukrainë

Orban: Merkel do ta kishte parandaluar luftën në Ukrainë

Nga Bota
Orban nuk do të mbështesë pakon e re të sanksioneve nga BE-ja kundër Rusisë

Orban nuk do të mbështesë pakon e re të sanksioneve nga BE-ja kundër Rusisë

Evropa
Viktor Orban nënshkruan marrëveshjen e re me Moskën për gazin rus, gjithçka do të kalojë nëpërmjet Serbisë

Viktor Orban nënshkruan marrëveshjen e re me Moskën për gazin rus, gjithçka do të kalojë nëpërmjet Serbisë

Evropa
OJQ-ja e afërt me Orbanin fitoi kontratën për shpërndarjen e fletëvotimeve në Serbi

OJQ-ja e afërt me Orbanin fitoi kontratën për shpërndarjen e fletëvotimeve në Serbi

Serbia
“E kaloi kufirin”: Pas fjalimit ‘nazist’ të Viktor Orban jep dorëheqje një anëtare e rrethit të ngushtë të tij

“E kaloi kufirin”: Pas fjalimit ‘nazist’ të Viktor Orban jep dorëheqje një anëtare e rrethit të ngushtë të tij

Evropa