LAJMI I FUNDIT:

Valon Murtezaj

61 Artikuj

Rama tha se nuk është anëtar i LDK-së, reagon Murtezaj: Çfarë nonsensi

Rama tha se nuk është anëtar i LDK-së, reagon Murtezaj: Çfarë nonsensi

Kosovë
Aplikimi në KiE nuk do të thotë anëtarësim, Murtezaj: Duhet shumë komunikim, qasje profesionale e diplomatike dhe jo arrogancë

Aplikimi në KiE nuk do të thotë anëtarësim, Murtezaj: Duhet shumë komunikim, qasje profesionale e diplomatike dhe jo arrogancë

Kosovë
Murtezaj: Mesazhet amerikane për dialogun janë të qarta

Murtezaj: Mesazhet amerikane për dialogun janë të qarta

Politikë
Një marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti? Këshilltari i Hotit zbulon prapaskenat e diskutimit me presidentin francez

Një marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti? Këshilltari i Hotit zbulon prapaskenat e diskutimit me presidentin francez

Kosovë
Murtezaj: Kryeminsitri Hoti në Francë, vizita më e lartë bilaterale në 10 vjetët e fundit

Murtezaj: Kryeminsitri Hoti në Francë, vizita më e lartë bilaterale në 10 vjetët e fundit

Kosovë
Ish-zëvendësministri Murtezaj: LDK duhet ta ofrojë mundësinë e bashkëqeverisjes

Ish-zëvendësministri Murtezaj: LDK duhet ta ofrojë mundësinë e bashkëqeverisjes

Kosovë
Murtezaj: Në qeverinë e LDK-së, taksa inkorporohet në reciprocitet

Murtezaj: Në qeverinë e LDK-së, taksa inkorporohet në reciprocitet

Dukagjini
Sonte në “Debat Plus” debatohet për taksën dhe dialogun

Sonte në “Debat Plus” debatohet për taksën dhe dialogun

Dukagjini
Alarmojnë Gjukanoviq dhe ekspertët nga Kosova e Shqipëria: Rusia dhe Kina po e rrezikojnë Ballkanin Perëndimor

Alarmojnë Gjukanoviq dhe ekspertët nga Kosova e Shqipëria: Rusia dhe Kina po e rrezikojnë Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Murtezaj ka një paralajmërim për kandidatët që synojnë pozitën e të parit të kësaj partie

Murtezaj ka një paralajmërim për kandidatët që synojnë pozitën e të parit të kësaj partie

Kosovë
Murtezaj: Zgjedhjet apo qeveria gjithëpërfshirëse, opsione për dalje nga kriza

Murtezaj: Zgjedhjet apo qeveria gjithëpërfshirëse, opsione për dalje nga kriza

Kosovë
Rezultati i dialogut me Serbinë varet nga përgatitja e ekipit negociator

Rezultati i dialogut me Serbinë varet nga përgatitja e ekipit negociator

Politikë
Presidenti i Francës dekoron profesorin Valon Murtezaj

Presidenti i Francës dekoron profesorin Valon Murtezaj

Politikë
Murtezaj: Tërheqja e aplikimit për Interpol, seriozisht e gabuar

Murtezaj: Tërheqja e aplikimit për Interpol, seriozisht e gabuar

Siguri
Murtezaj kërkon përshpejtimin e proceseve integruese

Murtezaj kërkon përshpejtimin e proceseve integruese

Kosovë
Murtezaj: Kosova e gatshme të kryesojë me Procesin e Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP-it)

Murtezaj: Kosova e gatshme të kryesojë me Procesin e Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP-it)

Kosovë
Murtezaj i LDK-së dënon dhunën fizike ndaj Arbana Xharrës

Murtezaj i LDK-së dënon dhunën fizike ndaj Arbana Xharrës

Kosovë
Zëvendësministri kosovar rrëfen se ishte vetëm 100 metra larg nga ku ndodhi sulmi në Paris

Zëvendësministri kosovar rrëfen se ishte vetëm 100 metra larg nga ku ndodhi sulmi në Paris

Kosovë
Rusia nuk mund të ketë ndikim të madh në Kosovë

Rusia nuk mund të ketë ndikim të madh në Kosovë

Siguri
Valon Murtezaj: Akoma nuk dihet për identitetin e viktimave në Suedi

Valon Murtezaj: Akoma nuk dihet për identitetin e viktimave në Suedi

Kosovë
Kosovës duhet t’i hiqen vizat, me apo pa votimin e demarkacionit

Kosovës duhet t’i hiqen vizat, me apo pa votimin e demarkacionit

Kosovë
Kosova dhe Hungaria me udhërrëfyes për intensifikim të bashkëpunimit ekonomik

Kosova dhe Hungaria me udhërrëfyes për intensifikim të bashkëpunimit ekonomik

Të Tjera
Zgjedhja e Vuçiqit president i Serbisë nuk ndryshon asgjë në raport me Kosovën

Zgjedhja e Vuçiqit president i Serbisë nuk ndryshon asgjë në raport me Kosovën

Kosovë
Murtezaj: Mesazhi është i qartë, pa demarkacionin nuk ka viza

Murtezaj: Mesazhi është i qartë, pa demarkacionin nuk ka viza

Kosovë